Ach, tie dodatkové tabuľky 2

Autor: Jozef Drahovský | 3.3.2006 o 14:30 | Karma článku: 9,14 | Prečítané:  3497x

Keď už som s nezmyselnými dodatkovými značkami začal, tak to dokončím. Je to aj pre diskutujúcich na predchádzajúci príspevok pod nickom kahvi a xen, na tému aké viaceré veci a značky nedávajú zmysel.

Je to už dávno čo som si robil vodičský preukaz a bol na trenažéri v Trnave. Počas nášho pobytu v autoškole sa učiteľ autoškoly a policajti dobre bavili o novej dodatkovej tabuľke a nejakom idiotovi. O čo išlo? V meste vyhradili ulicu pre peších (predchodca dnešnej pešej zóny) Osadili dopravnú značku zákaz vjazdu všetkým vozidlám. Lenže bicyklisti to nerešpektovali a jazdili tadiaľ ďalej. Tak niekto kompetentný rozhodol, že tam dajú tabuľku, aby to pochopili aj bicyklisti. Lenže zrejme niečo nebolo v poriadku.
Po skončení hodiny na trenažéri, som tadiaľ išiel na autobus. Škoda, že už vtedy neboli digitálne fotoaparáty. Bola tam značka zákaz vjazdu všetkým vozidlám a dodatková tabuľka s textom PLATÍ PRE BICYKLE s výkričníkom. Vďaka tejto dodatkovej tabuľky sa značne zmenil význam samotnej zákazovej dopravnej značky. Bez dodatkovej tabuľky tam nemohlo ísť žiadne vozidlo a ani bicykel. Teraz  tam môže ísť akékoľvek vozidlo, okrem bicykla.

Niečo aktuálne. Dnes som odfotil iný zákaz zastavenia s dodatkovou tabuľkou ZÁKAZ VODENIA PSOV. Nechcem odhadovať akú históriu má za sebou takáto značka, jej význam a platnosť. Nechám to na fantáziu čitateľov. Ale pri tejto dopravnej značke, takmer denne stoja policajti a kontrolujú auta na Legionárskej ulici. Čo keby raz skontrolovali aj túto dopravnú značku a keď nie v súlade s riešením dopravnej situácie a predpismi, nahlásili to príslušnému správcovi komunikácie.

Ak vodič si dopravnú značku nevšimne alebo nesprávne vyhodnotí, tak zaplatí pokutu, prípadne príde aj o vodičský preukaz. Ale keď dopravný projektant naprojektuje nezmysel, alebo nezmysel vyrobí realizačná firma, alebo časť značky odpadne, prípadne tam niekto niečo pridá, tak sa nič nedeje ... vodiči trápte sa, na to pokuty nie sú.

Odkaz na už bezvýznamnú poznámku o kame
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prieskum preferencií: Prepad kotlebovcov pokračuje, Za ľudí poskočili nad čiaru

Pozrite si najnovší prieskum preferencií politických strán.

Komentár Zuzany Kepplovej

Očkovacia stratégia je dielo skazy

Strhla sa klasická východoeurópska lobovačka.


Už ste čítali?