Ach, tie dodatkové tabuľky 3

Autor: Jozef Drahovský | 7.3.2006 o 23:52 | Karma článku: 6,68 | Prečítané:  3346x

Čo sa stane ak niekto ukradne dodatkovú tabuľku z dopravnej značky hlavná cesta? V prípade, že hlavná cesta pokračuje rovno, väčšinou sa nič nestane, ale pri iných typoch križovatiek to môže spôsobiť vážny problém v bezpečnosti dopravy.

V značnej miere záleží na tom o aký tvar križovatky ide. Ak hlavná cesta pokračuje rovno tak sa dodatkové tabuľky so zobrazením križovatky nepoužívajú. Ale ak hlavná cesta zatáča vpravo alebo vľavo, tak sa bez dodatkovej tabuľky zaobísť takmer nedá.

Po dlhšom čase som išiel cez Kukučínovu ulicu v Bratislave. Hneď som si všimol pod značkou hlavná cesta vodorovné lišty po chýbajúcej dodatkovej tabuľke. Podvedome som spomalil, či náhodou medzičasom nedošlo k zmene organizácie dopravy a či ide hlavná cesta rovno, tak ako išla. Až keď som zbadal značku daj prednosť v jazde na ulici z pravej strany, tak som v pokoji pokračoval v jazde. Zrejme niekto veľmi potreboval dodatkovú tabuľku alebo sa chystá nejaká zmena. Nevadí, trocha opatrnosť navyše nie je na škodu.


Podstatne horšie by bolo ak by niekto ukradol dodatkovú tabuľku na križovatke pri Auparku. Síce ste na hlavnej ceste, ale aj tak nemáte prednosť v jazde ! Je to spôsobené zvláštnosťou križovatky a pomerne vzácnym spôsobom riešenia dopravnej situácie. Najmä vodiči začiatočníci môžu ľahko zazmätkovať najmä z dôvodu, že sú na hlavnej ceste a musia zastaviť takmer ako na stopke a dať prednosť vozidlám prichádzajúcich z pravej strany, ktoré veľkom počte a pomerne rýchlo vchádzajú do križovatky. Nechcem si predstavovať ako by to dopadlo, po ukradnutí dodatkovej tabuľky z tejto dopravnej značky. Takže ak chýba niekde dodatková tabuľka pod značkou hlavná cesta, a nejde o bežnú križovatku, pokračujte v jazde obzvlášť opatrne.


Doplnené 30.3.2007 15:45

Po pomerne dlhom období konečne zmenili dopravné značenie z hlavnej cesty kde ste nemali prednosť, na daj prednosť v jazde.


Fotografia z dnešného dňa.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?