Návrhy na zrušenie gastrolístkov sú kontraproduktívne

Autor: Jozef Drahovský | 2.3.2016 o 23:40 | Karma článku: 6,04 | Prečítané:  1149x

Všímam si viacerých ekonómov, politikov, ale aj blogerov, ktorí bez použitia rozumu sa v médiách predháňajú s návrhmi na zrušenie gastrolístkov.

Ja som jednoznačne proti takýmto nedomysleným návrhom. Tieto návrhy mi pripomínajú rovnakú demagógiu ako informácie o tom, že Nemecko je prvou krajinou, v ktorej zakázali kávové kapsule.
 

Obr. 1. http://www.startitup.sk/nemecko-je-prvou-krajinou-v-ktorej-zakazali-kavove-kapsule/

Nezaujatý človek si predstaví, že na základe uvedeného zákazu musia spoločnosti baliace kávu do kapsulu alebo s nimi obchodujúce odísť z Nemecka a v obchodoch už nenájdete jedinú kávovú kapsulu.

Lenže skutočnosti je úplne iná.

Prečo je tomu tak, to najlepšie vystihol diskutujúci na Facebooku Juraj Kotuč: lebo im v správe vypadlo toľko dôležitých slov pri preklade, že to komplet zmenilo význam. Hamburg zakázal takéto veci nakupovať vo svojich verejných obstarávaniach.

Presne tak je to ja s návrhmi na zrušenie gastrolístkov. Z publikovaných informácií si človek predstaví, jednostranné zrušenie príslušného zákona a už nebude povinnosť a ani možnosť pre zamestnávateľov prispievať na stravu pre zamestnancov.

Čiže zase z pôvodného zámeru vypadlo veľa dôležitých slov, ktoré spôsobili to, že prezentované návrhy idú proti zamestnancom a veľa ľudí protestuje.

Tí čo predkladajú takého návrhy si robia sami sebe zle!

Pritom by stačilo rozmýšľať a prezentovať zámer nie ako návrh na jednostranné zrušenie gastrolístkov, ale ako návrh na rozšírenie právomoci zamestnanca, ktorý si bude môcť vybrať, či príspevok na stravu dostane formou gastrolístkov alebo pripísaním nezodvodovanej a nezdanenej finančnej čiastky priamo na účet k výplate.

Záver:
Preto aj keď máte dobrý zámer, tak rozmýšľajte nad tým ako ho prezentovať, lebo vynechaním dôležitých informácií môžete nakoniec dosiahnuť presný opak.

Samozrejme platí to aj opačne, keď vám niekto čokoľvek ponúka (napríklad v sobotných voľbách), tiež sa zamyslite a pozriete sa na to zo všetkých uhlov pohľadu, lebo tie dôležité informácie môžu byť vynechané nie nechtiac, ale zámerne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jeden deň niečo povie, na druhý to už neplatí. Premiér Igor Matovič

Je to pozostatok jeho opozičnej politiky, vraví Mesežnikov.

Cynická obluda

Oklamaný Matovič

Takto to vyzerá, keď si niekto pri deklarovaní túžby dostať sa z opozície k moci neprečíta písmenká pod čiarou.


Už ste čítali?