Keď sa dopravné značky hrajú na schovávačku

Autor: Jozef Drahovský | 20.3.2006 o 17:22 | Karma článku: 8,33 | Prečítané:  2993x

Prišiel mi e-mail od čitateľa Dušana, ktorý poukazuje na zaujímavý úkaz. Dnes som tam zašiel s fotoaparátom a zistil, že je to naozaj tak. Kompetentní to akosi nedomysleli...

Dobrý deň,
viem, že patríte k ľudom, ktorí ak vidia nezmyselné dopravné značenie, nerobí im problém nafotiť ho a zverejniť. Myslím, že niekto z kompetentných pravidelne číta vaše články, lebo väčšinou sa aj v krátkom čase sa snažia napraviť chyby.

Jeden veľmi zaujímavý úkaz nastal na Einsteinovej ulici, v smere na Prístavný most. Konkrétne na predposlednej lávke. Zostalo tam dopravné značenie na pôvodnej ceste pre autá. Pred ňu pristavili novú lávku pre peších. Nikoho nenapadlo dať obrovské zelene tabule dole a premontovať na novú lávku. Teraz z diaľky vidíte nápis Žilina a časť zelenej tabule, zbytok už zakrýva novo postavená lávka. Myslel som si, že kompetentní si všimnú, že diaľnica a lávka je už dávno otvorená, ale tabule stále čakajú na svoje premiestnenie, aby slúžili účelu, na aký boli vyrobené. Vyzerá to naozaj zaujímavo, ba až smiešne. Dokonca vzdialenosť novej lávky od starej je taká mala, že bude dosť problematické, dávať tie tabule dole.Uvidíme, koľko bude trvať kým to dajú do poriadku. Odhadujem, že asi dva mesiace. Každá dopravná stavba má svoj projekt. Na stavbu je vydané stavebné povolenie, ktoré obsahuje aj mená zodpovedných osôb, či už za projekt, alebo za realizáciu. Keď stavba bola skolaudovaná tak je zodpovedných o niečo viac. (Samozrejme okrem čiernych stavieb).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?