Dopravný podnik Bratislava robí jednu chybu za druhou

Autor: Jozef Drahovský | 8.8.2016 o 23:08 | Karma článku: 11,22 | Prečítané:  17733x

To že dopravný podnik v Bratislave nekoná vždy čestne je známe. Teraz jeho konanie zašlo ešte ďalej.

Nové automaty dopravného podniku niekedy namiesto výdavku len vytlačia doklad, s ktorým je potrebné ísť po 24 hodinách na referát cestovných lístkov a tam podať žiadosť o vrátenie nevydaného výdavku. Ak si myslíte, že tento referát pracuje 24 hodín denne a aj počas voľných dní tak sa mýlite a mýlite sa aj vtedy ak si myslíte, že na automate je uvedené telefónne číslo kam je možné volať na účet volaného a oznámiť, že automat nevydáva peniaze.

Mýlite sa aj vtedy keď si myslíte, že žiadosť o vrátenie peňazí stačí podať vyplnením formulára cez internet a uviesť tam číslo svojho účtu a nejaký kód z vytlačeného lístku. Treba tam ísť osobne, inak sa s vašimi peniazmi rozlúčte.

Takýto systém zaviedli  buď z úplnej neschopnosti používať nové technológie ako je internet, alebo čo je horšie úmyselne. Zrejme počítajú s tým, že najmä návštevníci Bratislavy, ktorí sa zdržia v meste len  chvíľu, tak nikdy neprídu pre nevydané peniaze. Taktiež vedia, že ani domáci pre peniaze neprídu, pokiaľ cestovné na referát a späť vrátane straty času bude drahšie než výška vrátených peňazí .

Takéto konanie nie je možné nazvať inak ako takticky premyslené bezdôvodné obohacovanie sa s prvkami organizovaného zločinu a odporúčam prokuratúre aby sa na tento prípad detailnejšie pozrela.

Ak by išlo o seriózneho prepravcu a stane sa, že jeho zariadenie nedokáže vydať pri zakúpení cestovného lístka, tak by cestujúcemu mal dal lístok za nižšiu sumu na ktorú zariadenie dokáže vydať, alebo zdarma. Druhá možnosť je ponúknuť  odškodné vo výške cestovného na príslušný referát cestovných lístkov a späť (a to aj cudzincovi)  a náhradu za stratu času z priemernej mzdy za dobu cestovania a čakania na referáte. 

V prípade, že by dopravca dokázal využiť nové technológie a peniaze by vracal na účet alebo kartu cez internetový formulár,  tak výška odškodného by stačila vo výške strateného času za vyplnenie formulár z priemernej mzdy a výšky obvyklých bankových poplatkov.

Aspoň, že u starších automatov cestujúci dopredu vedel, že keď svieti na zeleno, tak funguje a peniaze vydáva. Ak zelená bliká tak funguje ale peniaze nevydáva. Ak svieti na červeno alebo vôbec nesvieti, tak nefunguje.

Záver:
Je samozrejmé, že každá technika sa môže pokaziť, ale ak si jej prevádzkovateľ váži zákazníkov, tak by mal prijať také opatrenia a mať nachystané scenáre postupu a odškodnenia aby zákazníci boli spokojní aj v prípade ich poruchy alebo len čiastočnej funkčnosti.
Ak si niekto myslí, že cestujúci po zlej skúsenosti budú uprednostňovať MHD pred iným spôsobom dopravy, tak sa mýli.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: V akom stave sú slovenské autobusy, ak ich nepustia do Rakúska

Aká je kvalita autobusov na cestách.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Majstra populizmu nemá kto nahradiť

Skutočný talent vie škodiť aj z opozície.


Už ste čítali?