Diaľničný obchvat s X na elektronických dopravných značkách

Autor: Jozef Drahovský | 6.4.2006 o 17:22 | Karma článku: 9,67 | Prečítané:  4175x

Vodiči si zrejme všimli, že na diaľničnom obchvate Bratislavy, boli zo dňa na deň, niektoré elektronické dopravné značky, prelepené hrubou oranžovou páskou v tvare písmena X. Keď som zbadal prvú, tak som odhadoval, že sa niečo pokazilo. Pri druhej som si všimol aj otvorenú ochrannú klietku okolo elektroniky. Napadla ma najhoršia možnosť, čo sa mohlo stať a pre istotu, som zavolal zodpovedným.

Elektronické dopravné značky na diaľnici v BratislaveElektronické dopravné značky na diaľnici v Bratislave
Nie nikto elektroniku nevykradol, ako minule. Ale chystá sa testovanie a následné odovzdávanie elektronického signalizačného zariadenia. To označenie X, je označenie neplatnosti dopravnej značky.

Pri testovaní môže dôjsť k zobrazeniu všetkých možných kombinácii dopravných značiek. Práve z dôvodu bezpečnosti cestnej premávky je to X, aby vodiči jednoznačne vedeli, že sa podľa nej nemajú riadiť.

Vážení vodiči, ak je značka prečiarknutá, pritom je jedno, či ide o klasickú, alebo elektronickú dopravnú značku, tak je neplatná a neriaďte sa ňou. Testovanie ako súčasť odovzdávania, má začať v pondelok 10.4.2006. Po odovzdaní zariadení do prevádzky, budú oranžové pásky z elektronických dopravných značiek odstránené.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?