Parkovacia politika v Bratislave bola schválená

Autor: Jozef Drahovský | 8.12.2016 o 13:38 | (upravené 8.12.2016 o 16:47) Karma článku: 10,04 | Prečítané:  8288x

8.decembra 2016 doobeda, po viac dňovej diskusii a množstve pozmeňujúcich návrhov, poslanci mesta schválili jednotnú parkovaciu politiku pre Bratislavu.

Záverečný schválený text ešte nebol publikovaný, takže zatiaľ len niektoré dostupné informácie.

V Bratislava rieši parkovanie vo verejnom priestore nie vyhradením, nie reguláciou, ale spoplatnením parkovacích miest.  Za hodinu parkovania budú vodiči platiť od 0,20 do 3 Euro. Domáci  môžu požiadať o vydanie rezidentskej karty na byt, ktorá predstavuje 100% zľavu z parkovania vo všetkých mestských častiach. Prvú kartu môže mestská časť vydať aj zadarmo, inak v cene 20 až 100 Eur. Druhá karta by mala byť v cene 50 až 500 Euro a tá by mala poskytovať 50% zľavu v ostatných mestských častiach okrem Starého mesta. Každá mestská časť môže na svojom území vydávať aj abonentské karty v cene 100 až 1000 Euro na rok.

Keď dostanem oficiálny text VZN vypracujem detailnú analýzu.

 

Pre nezainteresovaných, základne vysvetlenie aké sú možnosti pri riešení nedostatku parkovacích kapacít vo verejnom priestore, ktorý spravuje mesto a mestské časti. Ide o parkovanie na cestných komunikáciách a parkoviskách. Možnosti sú tri:

 

IP 16 – Vyhradenie parkovania (mimo vyhradených hodín môže parkovať ktokoľvek, vo vyhradenom čase len ten pre koho je miesto vyhradené)

IP 17b – Regulácia parkovania (reguláciou sa určuje maximálna dĺžka parkovania pre všetkých s tým, že držitelia parkovacích kariet môžu parkovať bez obmedzenia, pokiaľ nie je určene inak, napríklad pri obchodoch, úradoch ap.)

IP 17a – Spoplatnenie parkovania (každý za parkovanie platí, s tým, že domáci môžu mať zľavu, niekedy aj 100%)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: V akom stave sú slovenské autobusy, ak ich nepustia do Rakúska

Aká je kvalita autobusov na cestách.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Majstra populizmu nemá kto nahradiť

Skutočný talent vie škodiť aj z opozície.


Už ste čítali?