Keď cyklista kričí pozor, pozor, pozor

Autor: Jozef Drahovský | 8.5.2017 o 20:26 | Karma článku: 8,15 | Prečítané:  2545x

Dnes 8.5.2017 som zažil v Líščom údolí v Bratislave niečo neuveriteľné. Najprv som si všimol rodinku na 4 bicykloch ako idú od križovatky z Čárskeho ulicou smerom k rampe, za ktorou môžu ísť len cyklisti.

Potom bolo počuť buchnutie a krik. Otočil som sa a vidím jedno z detí aj s bicyklom na zemi a ako rodičia odstavujú bicykle a ratujú si dieťa, ktoré podľa môjho odhadu zavadilo riaditkom o stĺpik vedľa rampy. Takéto nehody sa stávaj, kým sa deti naučia dokonale ovládať riadenie bicykla a zvyčajne končia odreninou alebo modrinou, ale pokračujú v jazde ďalej.

Lenže teraz asi po 10 sekundách niekto začal vykrikovať veľmi hlasno pozor, pozor, pozor.  V prvom momente mi napadlo, že pád bol horší a je možné poranenie chrbtice, preto niekto kričí ani s nim nahýbali. Znova som sa otočil a ten pohľad bol neuveriteľný.

Na luxusnom športovom bicykli s čiernym hrubým rámom sa tadiaľ veľmi rýchlo ženie chlap odhadom v strednom až mladom veku s cyklistickým ruksakom na chrbte a kričí aby mu všetci uhli. Našťastie rodičia mu nevenujú pozornosť a nerozstúpili sa, inak by prešiel po dieťati. Zabrzdil až tesne pred padnutým bicyklom. Pritom na opačnej (v smere jazdy pravej) strane vozovky, medzi rampou a obrubníkom nikoho nebolo.

V tomto momente som zostal zarazený, až tak, že ma nenapadlo vytiahnuť fotoaparát. Až na spiatočnej ceste, z opačného smeru, som spravil fotografiu kde sa uvedená vec prihodila.

Záver:
Ak sa vám niečo také prihodí, že dieťa alebo aj dospelý človek zostane po páde ležať na zemi hoci len pol minúty, kým ho prejde bolesť. Aj vtedy treba dať svoj bicykel pred neho ako zátaras, inak hrozí, že ho takýto bezohľadný cyklista prejde.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Neplačú, rovno to skončia. Na Slovensku pribúda samovrážd mužov

Celosvetovo si na život siahne dvakrát viac chlapov ako žien, u nás je tento pomer trojnásobne vyšší. Prečo a čo s tým?

PRIEVIDZA

Zničil päť lietadiel. Ficov brat za leteckú nehodu pokutu nedostal

Za haváriu na letisku obíde Ladislav Fico bez trestu.

Denník SME s knihou Róberta Bezáka

Denník SME pripravil pre vás v utorok 19. decembra špeciálne vydanie.


Už ste čítali?