Prečo Penta rozdáva milióny?

Autor: Jozef Drahovský | 19.5.2017 o 0:01 | Karma článku: 6,72 | Prečítané:  2209x

Zrejme každý sa následne opýta: komu rozdáva milióny?  Odpoveď je jednoduchá: iným než vlastným bankám. Až potom sa ľudia začnú sa zamýšľať ako a prečo?

Ako?
Pred nejakým časom prešlo médiami, že Penta kúpila ďalšiu banku, konkrétne Sberbank. Z mediálne publikovaných ekonomických analýz sa dá vyčítať, že pravdepodobne s cieľom  zvýšenia podielu na trhu, čiže z dôvodu kúpy siete pobočiek so zaujímavým počtom klientov.

Podľa mňa je to zmysluplný dôvod minutia miliónov euro, lenže vo Sberbank sa začali diať čudné veci.

Prví to pocítili klienti s kreditným kartami. Tesne pred koncom februára 2017 dostali list, v ktorom boli informovaní, že kreditné karty budú zablokovane o niekoľko dní, už od 1 marca a úver na karte musia vyrovnať  do konca apríla 2017. Pritom zmluva o kreditnej karte hovorí, že síce banka ju môže vypovedať kedykoľvek s 2 mesačnou výpovednou lehotou, ale minimálna splátka mesačne je 5% z dlžnej sumy plus úroky a poplatky.

Pri osobnej návšteve na pobočke banky mi bolo povedané, že ak dlh z kreditnej karty nebude v vyrovnaný do konca apríla, tak budú klienti s dlhom zverejnení v bankovom registri dlžníkov nesplácajúcich svoje záväzky.

Takýto postup banky je jednoznačne dôvodom pre klientov odísť z danej banky čím skôr a čím ďalej. Práve vyháňanie  vlastných klientov do iných bánk je spôsob ako Penta rozdáva milióny iným bankám.

Keď som si vybavoval kreditnú kartu v inej banke a spomenul, že som mal kreditnú kartu v Sberbank, tak mi bolo povedané, že nie som sám, kto k ním prišiel so Sberbank a nielen s kreditnou kartou, ale aj s najrôznejšími úvermi, s tým, že takýto prudký nárast nových klientov  ešte nezaznamenali.

 

Prečo?
Prv sa predpokladalo, že Penta chce zvýšiť počet klientov vo svojom bankovom portfóliu, lenže takéto správanie tomu nenasvedčuje.

Potom sa predpokladalo, že Penta kúpila Sberbank lebo chce ponúkať dokonalé služby. Áno kreditná karta v Sberbank bola technologicky najlepšou takouto službou na trhu. Na tú tému som napísal samostatný článok a ponúkol 50 Euro za typ banky, ktorá má kreditnú kartu totožných parametrov, ale tento pokus skončil neúspechom. Na Slovensku žiadna iná banka takúto službu neposkytuje.

Z toho sa dalo predpokladať, že Penta kúpila Sberbank pre technologickú dokonalosť systému kreditnej karty a implantuj ju do Prima banky. Lenže návšteva Prima banky takúto možnosť vylúčila. Oznámili mi, že nebudú poskytovať kreditné karty a ani v SMS notifikáciách nemajú a nebudú mať názov a mesto obchodníka daného POS terminálu.

 

Záver:
Z uvedeného je zrejme, že Penta nekúpila Sberbank s cieľom zvýšenia počtu klientov vo svojom bankovom portfóliu. Taktiež Penta nekúpila Sberbank z dôvodu zužitkovania technológie Sberbank. Ostávajú len špekulácie prečo.

Zatiaľ mi napadli dve:
1., Penta potrebuje čistú banku bez klientov na ďalší predaj.
2., Finanční experti z Penty zverili riadenie kúpenej Sberbank niekomu, kto netuší čo robí a to je dôvod prečo rozdáva ich milióny.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.


Už ste čítali?