Mesto Košice začalo používať taktiku šmejdov

Autor: Jozef Drahovský | 22.9.2017 o 0:55 | Karma článku: 7,56 | Prečítané:  2766x

Počas Európskeho týždňa mobility 2017, mesto Košice sa správa k vodičom, ktorí sú ochotní prejsť z IAD na MHD nekorektne, ba priamo zákerne.

V informačnej kampani a aj na svojej oficiálne stránke najväčším fontom uvádza, že:
Počas Európskeho týždňa mobility môžu vodiči cestovať MHD zadarmo.

Menším fontom, ale zvýraznením textom ďalej uvádza, že:
Košický dopravný podnik sa pravidelne zapája do Európskeho týždňa mobility (16.-.22.9.2017). Bude tak aj tento rok. Osvetová kampaň je zameraná na podporu alternatívnych druhov dopravy (bicykle, kolobežky a pod.) a využívanie mestskej hromadnej dopravy. Tento rok je ústrednou témou: Čistá, zdieľaná a inteligentná mobilita.

A tým najdrobnejším písmom v danom článku, presne tak ako to robia šmejdi v zmluvách s cieľom aby to ľudia prehliadli, uvádza, že:
Podmienkou je pri kontrole cestovného lístka preukázať sa vodičským oprávnením a úplným osvedčením o evidencii vozidiel – platným technickým preukazom (malým).

 

Je známe, že DPMK - Dopravný podnik mesta Košice, a.s. nemá dosť peňazí, ale takýmto šmejdovským spôsobom ich na pokutách zarábať, nie je morálne.

Dopad to bude mať ten, že vodiči, ktorí sa na MHD DPMK takto popália, už nikdy nepresadnú z IAD na MHD, ani počas týždňa mobility ani mimo neho, lebo sa budú obávať nejakého ďalšieho podvodu.

Záver:
Keby mesto Košice chcelo byť seriózne, tak by informovalo: že majitelia vozidiel s malým technickým preukazom, ktorí sú aj vodiči,  môžu počas Európskeho týždňa mobility (16-22.9.2017), okrem nočných spojov, cestovať zadarmo.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Tomáša Prokopčáka

Jedna zlá a dve dobré správy o novej vakcíne

Očkovanie je jeden z najúžasnejších objavov ľudstva.


Už ste čítali?