Voľby do orgánov samosprávnych krajov ešte neskončili a už som z nich sklamaný

Autor: Jozef Drahovský | 4.11.2017 o 21:33 | (upravené 4.11.2017 o 22:05) Karma článku: 7,24 | Prečítané:  2010x

Som sklamaný z ich organizácie, presnejšie so spôsobu informovania voličov, na základe ktorého za voliči rozhodujú.

Ak pri voľbách niekto osobne pozná kandidátov a na základe toho ich volí, tak je to v poriadku. Väčšina voličov osobne nepozná nikoho alebo pozná menej kandidátov než je počet volených poslancov a vtedy je rozhodovanie problematické.

Voličovi nepomôže ani to, že sa v predstihu na internete pozrie do oficiálnych zoznamov na webe Štatistického úradu SR  https://www.volbysr.sk/sk/president.html , aby sa zorientoval medzi osobnosťami, z ktorých si má možnosť vybrať.

Osobne pri  voľbe  predsedu VÚC som problém nemal, lebo viacerých kandidátov  poznám osobne a volí sa len jeden. Pri voľbe poslancov VÚC to bol opačný problém. 

Na oficiálnej stráne Štatistického úradu SR  je uvedené len meno, priezvisko, vek, zamestnanie, obec a politický subjekt. Chýbajú tam ďalšie informácie o tom, čo daný kandidát spravil v minulosti a čo plánuje do budúcnosti ak bude zvolený.

Preto som začal meno po mene hľadať na internete a robiť si prehľad o jednotlivých kandidátoch. Hľadanie z dôvodu menovcov a predplateného poradia vo vyhľadávačoch bolo v niektorých prípadoch pomerne náročné .

Výsledok je horší než zlý a varovný pre voličov.  Väčšina kandidátov nemá svoju osobnú stránku, kde by malo napísaných aspoň pár viet o sebe s kontaktom na seba, čo v minulosti robili, čo dokázali a už vonkoncom nie, čo budú presadzovať ak budú zvolení.

Myslím si, že každý človek, ktorý kandiduje vo voľbách, kandiduje s tým, že bude zastupovať svojich voličov.  Každý takýto človek by mal komunikovať so svojimi voličmi a v dnešnej dobe by nemal byť internetovým analfabetom.  Nebyť projektu sme https://volby.sme.sk/ tak o väčšine kandidátov by sme sa okrem výpisov z obchodného, prípadne živnostenského registra nič nedozvedeli.

Je len málo kandidátov s osobnou stránku, prípadne viacročným blogom alebo stránkou aktivistickej skupiny, kde z viacročnej činnosti je zrejmá osobnosť človeka a čo sa dá od neho očakávať ak bude zvolený.

Preto výzva:
Hľadám poslanca Národnej rady SR, ktorý si osvojí môj návrh, tak aby sa zmenili príslušné zákony pri všetkých voľbách v budúcnosti, aby u každého kandidáta, k doterajším údajom (meno, priezvisko, vek, zamestnanie, obec a politický subjekt) pribudla URL adresa na osobnú stránku pre detailne informácie a komunikáciu s voličmi, pokiaľ ju kandidát vo svojej kandidatúre uvedie.

Zdôvodnenie:
Voliči by mali mať možnosť bez náročného vyhľadávania, rozhodovať sa na základe podstatne detailnejších informácii, než je tomu doteraz.

Záver:
Netuším, či sa takýto poslanec v NR SR nájde a návrh si osvojí, lebo informovaní voliči sú pre mnohých kandidátov niečo nežiaduce.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kiska vymenoval Sakovú, tá pred novinármi stále uteká

Organizátori protestov ministerke vyčítajú blízkosť ku Kaliňákovi.

KOMENTÁRE

Kto kradmou rukou siahne na voliča Smeru

Tlačiť na organizátorov protestov, aby urobili robotu za politikov, nie je slušné.


Už ste čítali?