Keď sa zastaví rozum, ale ono to môže byť aj inak

Autor: Jozef Drahovský | 24.2.2018 o 20:45 | (upravené 25.2.2018 o 1:44) Karma článku: 5,67 | Prečítané:  2259x

Octavia prešla cez plné dve čiary do protismeru a len duchaprítomnosťou všetkých sa to neskončilo tragédiou.  Takéto video zverejnil Lukáš Pilch v skupine „Radary a nehody na Třinecku a širokém okolí“.

O udalosti píše viacero médií a medzičasom už bolo publikované, že išlo o mladú vodičku.

Napríklad server novinky.cz píše: Neuvěřitelný manévr hazardérky za volantem u Českého Těšína řeší policie.
Na počínání mladé šoférky upozornil policisty jeden z účastníků nebezpečného incidentu. Na videozáznamu je vidět, jak Škoda Octavia začne v nejnevhodnější chvíli předjíždět kamión přes dvojitou plnou čáru, ačkoliv řidička nemohla mít žádný přehled o situaci v protisměru. Jen díky pohotové reakci řidičů protijedoucích aut nedošlo k hromadné srážce
.

Pozrel som si predmetné video viac krát a niečo mi na ňom nesedelo.  Konkrétne: prečo vozidlo pri predchádzaní kamióna nezrýchľovalo tak ako by sa dalo očakávať?  Dôvod je úplne jednoduchý, nešlo o predbiehanie kamióna, ale o odbočenie vľavo.

Pravdepodobne si vodička vypočula z navigácie pokyn o xy metrov odbočte vľavo a nesprávne vyhodnotila jazdné pruhy. Mylne sa domnievala, že vľavo je jazdný pruh pre odbočenie vľavo, lenže v danom mieste išlo o jazdný pruh protismeru.

Navyše prešla cez dve plné čiary v mieste, kde z dôvodu jej minimálneho odstupu od kamiónu, nevidela krikľavo žltú značku POZOR (pravdepodobne s informáciou zmena dopravnej situácie ap.)

Našťastie vodička nešla rýchlo, taktiež nikto v protismere nešiel rýchlo a najmä vodič druhého vozidla zareagoval duchaprítomne a vyhol sa takmer stojacemu autu v protismere svojho jazdného pruhu.

 

Originálne video na facebooku: https://www.facebook.com/pilch.lukas/videos/2184980628195529/

Link na novinky.cz: www.novinky.cz/krimi/464367-neuveritelny-manevr-hazarderky-za-volantem

Doplnené 25.02.2018 01:44

 

Záver:
Navigácia  je dobrý sluha, ale zlý pán. Nedodržanie bezpečného odstupu od kamióna je hazard z viacerých dôvodov. Prvý je nečakané núdzové brzdenie, kedy vodič druhé vozidla nestihne zareagovať, druhý vážnejší ale oveľa viac nedocenený, je zhoršený výhľad a následná strata prehľadu o dopravnej situácii pred sebou. Keď sa tieto dve veci spoja, tak je len otázka šťastia ako to dopadne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?