Odstránenie nepohodlného novinára, rok 2018

Autor: Jozef Drahovský | 26.2.2018 o 12:58 | Karma článku: 7,34 | Prečítané:  2510x

V dávnych dobách, keď som začal písať pod svojim menom a obzvlášť po udelení novinárskej ceny pred desiatimi rokmi, som si uvedomil, že človek nesie svoju kožu na trh a záleží len na okolnostiach či prežije.

Keď som kritizoval prácu polície, ministerstva vnútra a dopravy, SSC, NDS, tak ma kontaktovali. Navzájom sme si vysvetlili svoj pohľad na danú problematiku, čo podľa mňa robia zle a ako by to mali robiť lepšie. Na základe dialógu a obojstranného záujmu sa podarilo dosiahnuť zlepšenie vo veľa veciach.

Keď som kritizoval projekty developerov, tak to bolo horšie. Niektorí mali záujem nechať vysvetliť, čo robia zle a ako by to mali robiť lepšie. Niekedy to akceptovali a zmenili už v aktuálnom projekte, niekedy až v ďalšom, ale mali reálny záujem o pohľad z inej strany a zlepšiť svoje projekty. Lenže našli sa aj takí, čo ma upozornili, aby som sa k ich projektom vo vlastnom záujme nevyjadroval.

Najproblematickejšie je kritizovať prácu politikov, osôb a firiem na nich napojených a to som písal a vyjadroval sa len k bezpečnosti a plynulosti dopravy a veciam s ňou spojených. U politikov je úspešnosť zmeny minimálna i keď nejaká sa podarila, ale upozornenia sú na maxime.

Teraz keď Slovenskom otriasla vražda investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky, ktorý sa venoval veľkým daňovým únikom a problematikou s nimi spojených, čo je téma životne citlivá najmä pre dotknuté osoby,  tak človek opätovne prehodnocuje, čo a ako písať a čomu sa radšej vyhnúť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Sulík zasa berie Matovičovi hračku

Premiér sa vyhráža zatváraním a otvára maturitné ročníky.

Minúta po minúte: Sulík svoj plán predloží najskôr pandemickej komisii

Cez víkend sa dalo otestovať vyše 110-tisíc ľudí.


Už ste čítali?