Uber zaviedol nový štandard

Autor: Jozef Drahovský | 16.3.2018 o 12:24 | Karma článku: 3,22 | Prečítané:  1222x

U väčšiny taxislužieb dopredu neviete koľko budete platiť, čo býva hlavným zdrojom problémov. Niektoré sú pokrokovejšie, buď majú fixnú cenu, alebo sa u nich dá zistiť orientačná cena cez aplikáciu. Uber ide v tomto ešte ďalej.

Doteraz, pri objednávaní jazdy z konkrétneho miesta na konkrétne miesto, cestujúci vedel cenové rozpätie od-do. Skutočná cena bola závislá od toho, kadiaľ vodič išiel a koľko času mu to trvalo. V priebehu druhého marcového týždňa prišlo k zmene, cestujúci pri objednávaní v aplikácii Uber už nevidí cenové rozpätie od-do, ale konkrétnu cenu.

Toto je informácia o cene pred objednaním cesty z Fakulty elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave, kde som bol na prednáške ESA o raketových motoroch, k budove Národnej rady. Nie, touto technológiu zatiaľ Uber nedisponuje i keď jedno auto od Tesly je momentálne na ceste k Marsu.

 

Asi každému napadne, že Uber stanovil cenu na hornej hranici cenového rozpätia a vec je vybavená, lebo bežný človek si to nemá ako porovnať. Keď som však písal prvý článok, odložil som si veľa snímok obrazovky, a preto môžem porovnávať.

Predtým jazda Uberom z Mestského úradu Karlova Ves na letisko cez službu uberX  bola 9 až 13 €, teraz je to 10,28 € čo je tesne pod stredom pôvodného rozpätia.

Služba Select mala na tej istej trase rozpätie 10 až 15 € a terajšia cena je 11,74 € čo je tiež pod stredom pôvodného rozpätia.

Záver:
Uber už oznamuje konkrétnu cenu za konkrétnu jazdu cestujúcim vopred, ak vodič nepôjde efektívnou trasou, tak to bude na jeho škodu, ak pôjde efektívnejšie, tak ušetrí. V každom prípade, cestujúci dopredu presne vie, koľko bude platiť, čo vítam a dúfam, že sa to stane štandardom u všetkých.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?