Pochvala pre Finančnú správu a jej úrad v Petržalke

Autor: Jozef Drahovský | 29.3.2018 o 14:52 | Karma článku: 9,22 | Prečítané:  3722x

Väčšina z nás si spomenie na daňové povinnosti až počas končiacej lehoty na podanie daňového priznania a v podvedomí očakáva problém s parkovaním a dlhé čakanie, kým sa dostane na rad.  Lenže dnes to bolo inak, aspoň v Bratislave.

Obvyklú kolónu áut pred daňovým úradom vystriedala premávka bez zdržania, ktorú usmerňovali uniformovaný pracovníci finančnej správy v pracovných rovnošatách vhodných do takéhoto počasia. Pribudlo prenosné dopravné značenie, ktoré navigovalo vodičov na rozšírene parkovacie možnosti.

Výnimočné je to, že pribudla dopravná značka, ktorú som doteraz nikdy nevidel.  Je ňou príkazný smer jazdy C2 a C3 (podla toho odkiaľ sa prichádzalo) s dodatkovou tabuľkou E12 a textom  „Daňové priznania Drive-In“.

Áno čítate a myslíte správne, úrad Finančnej správy v Petržalke zriadil mobilné pracovisko pre podávanie daňových priznaní priamo z vášho vozidla.
 

Za takýto prístup k svojim klientom si Finančná správa zaslúži pochvalu. Presnejšie, Finančná správa si v poslednom období za využívanie novej technológie zaslúži pochvál viac:

Elektronické formuláre umožňujú v počítači nie len vyplniť a vytlačiť daňové priznanie s uložením do súboru pdf  a s automatickou formálnou a matematickou kontrolou, ale upozornia aj na nesprávne uvedenú výšku paušálnej odpočítateľnej položky, aj keď sa daňovník pomýli v svoj neprospech.

Elektronická komunikácia s finančnou správou  je ďalšie uľahčenie, najmä  pre podnikateľov, ktorých odbremeňuje od častých osobných návštev na úrade.

Virtuálna registračná pokladnica, web aj mobilná aplikácia, ktorá mnohým najmä malým podnikateľom a firmám výrazne uľahčila život a ušetrila nejedno euro.

Na záver pridávam aj námet do budúca. Predpokladám, že Finančná správa bude pokračovať v trende využívania moderných technológii a vytvorí aplikáciu do mobilu vo funkcionalite virtuálneho taxametra. Môže to byť samostatná aplikácia, alebo aplikácia spolupracujúca s inými už existujúcimi aplikáciami taxislužieb, či už licencovaných alebo nelicencovaných. Tak aby virtuálny taxameter umožňoval ľubovoľný spôsob stanovenia ceny, vrátane ceny za vzdušnú vzdialenosť alebo dohodnutej ceny vopred a záznam trasy, ktorý by bol na papierovom aj elektronickom daňovom doklade.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mayová môže prísť o dôveru, v hre je koniec vlády

Mayová už konzervatívcov do riadnych volieb v roku 2022 nepovedie.

KULTÚRA

Seriálový otecko Braňo Deák: Chýba mi veľká filmová rola

Obľúbený seriálový herec nakrúca 3. sériu Oteckov.

STĹPČEK PETRA SCHUTZA

To, čo sa deje v Paríži, je cesta do pekiel

Črtá sa precedens, ktorý by si Európa mala odpustiť.


Už ste čítali?