Ľudia a nadľudia

Autor: Jozef Drahovský | 3.5.2018 o 7:03 | (upravené 5.5.2018 o 13:53) Karma článku: 4,53 | Prečítané:  1155x

Ľudia sú tí, ktorí musia podľa zákonov platiť z celého príjmu dane a odvody. Nadľudia sú tí, ktorí zákony upravili pre seba tak, aby dane a odvody neplatili z celého príjmu.

Určite takmer všetkých napadne, že daňové a odvodové zákony platia pre všetkých rovnako a každý občan SR má rovnaké povinnosti a práva. Nie je to pravda. Nadľudia si schválil zákon, podľa ktorého ich zamestnávateľ im časť príjmov nedá vo forme mzdy, z ktorej sa platia odvody a dane, ale vo forme paušálnych náhrad, z ktorých sa dane ani mzdy neplatia. Konkrétne k platu poslanca Národnej rady SR patria zo zákona paušálne náhrady 1,8 alebo 2,1 násobku priemernej nominálnej mesačnej mzdy podľa toho kde má trvalý pobyt.

Určite niektorých napadne, že keď zamestnávateľ chce, tak môže percentuálne rovnakú časť príjmov pretransformovať  na paušále náhrady a vyplatiť ich bez povinnosti daní a odvodov. Lenže to nie je pravda. Môže to spraviť len zamestnávateľ nadľudí a len pre nadľudí.

Bežný zamestnávateľ zo zákona nesmie použiť pre svojich zamestnancov rovnaké ustanovenie zákona ako je to umožnené pre nadľudí, ale musí všetko vyplatiť len formou mzdy, ktorá je podrobená daniam a odvodom.

V tomto období sa znova hovorí o zmenách v odmeňovaní ústavných činiteľov. Hovoriť sa hovorí a hovoriť sa bude, ale neverím, že by si nadľudia odhlasovali, že nadľuďmi nebudú a budú platiť dane a odvody zo všetkých príjmov, alebo odhlasujú, že všetci zamestnávatelia, môžu svojim zamestnancom rovnakým spôsobom za rovnakých podmienok vyplácať paušálne náhrady.

Odhadujem, že nadľudia len na oko pozmenia terajší zákon 120/1993 Z. z. o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov Slovenskej republiky do inej formy, tak aby nadľuďmi zostali a nemali také daňové a odvodové zaťaženie ako ľudia.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Smer návrh extrémistov nepodporí, potratov sa asi chopí SNS

Parlament by mal tento týždeň rokovať aj návrhu zákona extrémistov z ĽSNS o zákaze potratov len na žiadosť ženy. SNS hovorí o vlastnom návrhu.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Generál Macko volal o pomoc, SNS armádu rozkladá

Na ministerstve obrany to vrie.

KOMENTÁRE

Ako sa konzervatívne cítiaci politici dostali do dilemy

Buď sa spriahnu s diablom, alebo budú mať čo vysvetľovať.


Už ste čítali?