Reakčná doba zmien dopravného značenia, sa skracuje

Autor: Jozef Drahovský | 19.5.2006 o 16:28 | Karma článku: 6,67 | Prečítané:  2507x

Dnes ráno o 9:32 som zverejnil článok „Štyridsiatka, ale pokiaľ ?“, v ňom som, okrem iného poznamenal, že by na elektronickom dopravnom značení, majú byť v tejto situácii zobrazené iné symboly. Prešlo len niekoľko hodín a zmena je tu.

Keď sa pozriem naspať, tak prvú zmenu dopravného značenia, na základe článku a následného návrhu na cestný správny orgán, sa mi podarilo docieliť až za tri mesiace. Ďalšie zmeny trvali niekoľko týždňov a postupne sa čas skracoval. Predchádzajúca zmena trvala od zverejnenia článku len deň a dnes to trvalo iba niekoľko hodín. Čo sa vlastne dnes zmenilo.


Obr. 1. Pôvodne, elektronické dopravné značky oznamovali, že všetky 4 jazdne pruhy sú volné, ale dva pravé pruhy boli uzatvorené, pre práce na ceste (výmena asfaltového koberca).


Obr. 2. Teraz, elektronické dopravné značky informujú tak, ako si to predstavujem. Volné jazdné pruhy majú zelenú šípku a uzatvorene majú červene x.

Som rád, že sa veci okolo dopravy v Bratislave síce pomaly, ale predsa rozbiehajú správnym smerom. Ďakujem všetkým, ktorí sa na dnešnej zmene zúčastnili.

Dnešný článok z rána Štyridsiatka, ale pokiaľ ? .

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

VšZP nechce dôchodkyni preplatiť liek, bez ktorého by už bola polroka mŕtva

Dôchodkyňa a jej deti už za liek zaplatili desaťtisíce eur.


Už ste čítali?