Počas týždňa mobility je MHD pre vodičov zadarmo iba niekde a len niekedy - Doplnené

Autor: Jozef Drahovský | 17.9.2018 o 0:12 | (upravené 19.9.2018 o 0:24) Karma článku: 10,04 | Prečítané:  10794x

Každý rok je snaha do MHD prilákať nových ľudí, ale každý rok niekoľko z nich, ktorí sa nechali prilákať, zaplatili pokutu. Treba si dať pozor, aby sa to tento rok znova nestalo.

Košice:
Zadarmo je MHD len počas svetového dňa bez áut 22.9.2018 a to pre všetkých - vodičský netreba. Či akcia platí aj na nočných spojoch uvedené nie je. Minulý rok neplatila, ale tento rok majú novinku a to zľavy na časové lístky počas celého týždňa.
Viac informácií na stránke Dopravného podniku mesta Košice. [ https://www.dpmk.sk/aktuality/2018/europsky-tyzden-mobility-ponukne-cestujucim-vyrazne-zlavy ].

Žilina:
Bezplatná MHD je dňa 21.9.2018 – piatok od 00:00 do 24:00 na všetkých linkách.
Viac na stránke dopravného podniku mesta Žilina: [ http://www.dpmz.sk/n525/ ]

Bratislava:
Zadarmo je MHD od nedeľe - 16. do soboty - 22. septembra na denných linkách, okrem linky 801, 901 a okrem všetkých nočných liniek a len pre držiteľov vodičského oprávnenia vydaného v niektorej z nasledujúcich krajín: Belgicko, Bulharsko, Cyprus, Česko, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Holandsko, Chorvátsko, Írsko, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Malta, Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Spojené kráľovstvo, Španielsko, Švédsko, Taliansko.

Čiže ak bývate napríklad vo Švajčiarsku a máte ich vodičský preukaz a ste zhodou okolnosti tu na návšteve, tak bezplatné cestovanie v MHD počas tohoročného týždňa mobility nemáte.

Viac na stránke Dopravný podnik Bratisla: [ https://www.dpb.sk/sk/sprava/europsky-tyzden-mobility-budu-mat-vodici-opat-zadarmo ].

Záver:
Treba si vážiť každého dopravcu, ktorý ponúkne počas týždňa mobility nejaké výhody, alebo prepravu zadarno. Vždy si oznamovanú akciu skontolujte u vášho dopravcu, lebo to ono zadarmo znamená na jeho náklady.
Nezabudnite si prečítať aj ten najdrobnejší text, lebo minulý rok v Košiciach to nedopadlo zrovna korektne:  [ Deň mobility v Košiciach v roku 2017 ].


Doplnené 17.09.2018 10:30
Pred chvíľou som volal do nemenovaného rádia, ktoré masíruje verejnú mienku, že v Bratislave počas týždňa mobility stačí na cestovanie MHD len vodičský preukaz. Vysvetlil som im rozdiel medzi tým, čo informujú a čo je realita.

Dostal som odpoveď, že veď ani električenka neplatí na nočných spojoch.

Týždeň mobility od nedele do soboty má za cieľ aj pritiahnuť vodičov osobných vozidiel do MHD. Lenže ak takýto vodič vďaka nepresným, respektíve zavádzajúcim informáciám z médií, dostane pokutu, čo myslite, dá sa niekedy v budúcnosti prehovoriť aby znova aspoň skúsil MHD?

P.S. Električena v Bratislave platí aj na nočné spoje.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kam ísť na test, čo s pozitívnymi a čo bude s netestovanými? (otázky a odpovede)

Certifikát z plošného testovania na Covid-19 je vstupenkou do obchodov.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Testovanie nie je hlasovanie, dajte sa otestovať

Je dôležité, aby štát dokázal otestovať všetkých, ktorí chcú byť zodpovední.


Už ste čítali?