O Miletičke a Škriatkoch (Rozprávka)

Autor: Jozef Drahovský | 4.6.2006 o 16:24 | Karma článku: 6,78 | Prečítané:  2306x

Kde bolo tam bolo, za siedmimi cestami a siedmimi križovatkami sídlilo sedem zodpovedných. Tí sa starali aby cesty a križovatky boli pekne upravene, bezpečné a najmä bez problémov prejazdné.

Raz zbadali, že jedna staručká ulica už nevládze a rozhodli sa, že jej pomôžu. Spravili veľký plán ako staručkú ale vyťaženú ulicu prebudujú. Nešlo to tak jednoducho lebo po ulici stále jazdili autíčka. Bolo treba všetkým autíčkam povedať, aby po staručkej ulici prestali jazdiť, lebo staručká ulica by autíčka aj prebudovanie odrazu nezvládla. Tak sedem zodpovedných navrhlo vopred rozmiestniť na všetkých dôležitých križovatkách dopravné značky, aby tam autíčka zbytočne nejazdili. Taktiež rozhodli o náhradnej trase, kadiaľ majú autíčka jazdiť. Lenže nedá sa šibnúť čarovným prútikom aby všetky značky sa odrazu zo skladu rozutekali a postavili tam kde majú byť.

Tak siedmi zodpovedný navrhli, pred začatím akcie ich postupne rozmiestniť, ale prečiarknuté červenou páskou. Bol to dobrý nápad. Autíčka vedeli, že ešte sa dá po staručkej ulice ešte jazdiť ale aj to, že čochvíľa bude uzatvorená. Keď prišiel deň D, kedy sa začali staručkú ulicu prebudovávať, tak všetky značky si mali dať dole X z červenej pásky, aby sa stali platnými a autíčka vedeli, že už treba jazdiť inou cestou.

Lenže sedem zodpovedných zabudlo, že v značkách existujú nielen dobrí ale aj zlí dopravní škriatkovia. Dobrí dali červene X dole, ale zlí nie. Tak v niektorých križovatkách značky správne informovali a autíčka nasmerovali na obchádzku. Ale tam kde boli zlí škriatkovia, tak stále posielali autíčka na staručkú ulicu. Keď autíčka zistili, že sa tadiaľ už nedá jazdiť, tak dohovárali škriatkom. Tak sa stalo, že škriatkovia, ktorí boli len trošku zlí, po čase dali červene X dole, niektorým presviedčanie trvalo týždeň, iným dva až tri.

Lenže dvojica najhorších škriatkov naďalej posielala autíčka, ktoré idú po ich ulici prvý raz, rovno na staručkú ulicu. Našťastie v ďalších dopravných značkách už sú polepšení škriatkovia a autíčka nasmerujú na obchádzku. A tak dvojica škriatkov na začiatku Trnavskej cesty zostala osamotená a stoji tam dodnes s svojou prečiarknutou značkou a len ticho závidí iným škriatkom a staručkej ulice aká bude vynovená.

Milé deti, aké plynie z toho poučenie?

Je treba byť dobrým a nie zlým škriatkom. Keď jedného dňa sedem zodpovedných precitne, tak pošle jedno autíčko, nech obehne všetky cesty okolo staručkej ulice a skontroluje škriatkov. Tých dobrých škriatkov pochváli a tých zlých vyskúša naposledy prehovoriť. Ak neposlúchnu, tak ich zoberie spolu so značkami a odnesie niekam do skladu, kde nebudú môcť robiť zle.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prieskum preferencií: Prepad kotlebovcov pokračuje, Za ľudí poskočili nad čiaru

Pozrite si najnovší prieskum preferencií politických strán.

Komentár Zuzany Kepplovej

Očkovacia stratégia je dielo skazy

Strhla sa klasická východoeurópska lobovačka.


Už ste čítali?