Zahraniční vodiči – ignorujte svetelné dopravne značky !

Autor: Jozef Drahovský | 16.6.2006 o 17:52 | Karma článku: 12,42 | Prečítané:  4673x

Keď chodím do zahraničia a na diaľnici zasvieti červená, tak zastanem. Zastanem nielen ja, ale aj všetci vodiči a čakáme kým nenabehne blikajúca oranžová, alebo zelená. Takéto semafory na diaľniciach bývajú predovšetkým pred tunelmi, mostmi a vjazdmi do veľkých miest. Ale neodporúčam zahraničným vodičom, takto sa správať na Slovensku.

Včera pred polnocou som išiel po diaľnici od mosta Lafranconi k Prístavnému mostu. V mieste kde sa spája diaľnica z Rakúska s diaľnicou od mosta Lafranconi, svietilo nad pruhmi z Rakúska červene X a pod nimi zastalo auto s Rakúskou značkou. Tak, ako je to bežné vo svete. Nad pruhmi od mosta Lafranconi nesvietilo nič. Keď Rakúšana obehol za nim idúci Bratislavčan a nie jeden. Tak Rakúšan zrejeme pochopil, že na Slovensku takého značky treba ignorovať.

Okolo polnoci som zavolal na dispečing Národnej diaľničnej spoločnosti, popísal im čo som si všimol a odporučil, nech rozsvietia zelene šípky v pravých dvoch jazdných pruhoch a tie dva ľavé nech do nich presmerujú.

Dostala sa mi odpoveď nad ktorou krútim hlavou doteraz. Tie dva ľavé pruhy, ktoré sú pokračovanie diaľnice z Rakúska a Maďarska patria Národnej diaľničnej spoločnosti ale tie dva pravé pruhy, ktoré sú pokračovaním diaľnice od mosta Lafranconi, im nepatria a preto nemôžu nad nimi meniť elektronické dopravné značenie!

Zmohol som sa iba na prosbu, nech nasledujúci deň požiadajú šéfstvo, aby niečo spravili a vodičov informovali súlade so skutočnosťou.

Pred chvíľou som tadiaľ išiel, zelené šípky nad prejazdnými pruhmi stále nesvietia. Červene X nad pruhmi z Rakúska je stále rozsvietene, ale aspoň rozsvietili výstrahu pozor nebezpečne 500m.

Čo je pozitívne, nestálo tam žiadne Rakúske auto, čakajúce na zrušenie červeného signálu. Rakúšania a aj vodiči z iných štátov sú šikovní a rýchlo učia do Slovenských vodičov, čo sa ignorovať má a čo nie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Takmer ju vyliečil z rakoviny. VšZP aj tak odmieta liek žene preplatiť

Dôchodkyňa a jej deti už za liek zaplatili desaťtisíce eur.


Už ste čítali?