Zahraniční vodiči – ignorujte svetelné dopravne značky !

Autor: Jozef Drahovský | 16.6.2006 o 17:52 | Karma článku: 12,42 | Prečítané:  4673x

Keď chodím do zahraničia a na diaľnici zasvieti červená, tak zastanem. Zastanem nielen ja, ale aj všetci vodiči a čakáme kým nenabehne blikajúca oranžová, alebo zelená. Takéto semafory na diaľniciach bývajú predovšetkým pred tunelmi, mostmi a vjazdmi do veľkých miest. Ale neodporúčam zahraničným vodičom, takto sa správať na Slovensku.

Včera pred polnocou som išiel po diaľnici od mosta Lafranconi k Prístavnému mostu. V mieste kde sa spája diaľnica z Rakúska s diaľnicou od mosta Lafranconi, svietilo nad pruhmi z Rakúska červene X a pod nimi zastalo auto s Rakúskou značkou. Tak, ako je to bežné vo svete. Nad pruhmi od mosta Lafranconi nesvietilo nič. Keď Rakúšana obehol za nim idúci Bratislavčan a nie jeden. Tak Rakúšan zrejeme pochopil, že na Slovensku takého značky treba ignorovať.

Okolo polnoci som zavolal na dispečing Národnej diaľničnej spoločnosti, popísal im čo som si všimol a odporučil, nech rozsvietia zelene šípky v pravých dvoch jazdných pruhoch a tie dva ľavé nech do nich presmerujú.

Dostala sa mi odpoveď nad ktorou krútim hlavou doteraz. Tie dva ľavé pruhy, ktoré sú pokračovanie diaľnice z Rakúska a Maďarska patria Národnej diaľničnej spoločnosti ale tie dva pravé pruhy, ktoré sú pokračovaním diaľnice od mosta Lafranconi, im nepatria a preto nemôžu nad nimi meniť elektronické dopravné značenie!

Zmohol som sa iba na prosbu, nech nasledujúci deň požiadajú šéfstvo, aby niečo spravili a vodičov informovali súlade so skutočnosťou.

Pred chvíľou som tadiaľ išiel, zelené šípky nad prejazdnými pruhmi stále nesvietia. Červene X nad pruhmi z Rakúska je stále rozsvietene, ale aspoň rozsvietili výstrahu pozor nebezpečne 500m.

Čo je pozitívne, nestálo tam žiadne Rakúske auto, čakajúce na zrušenie červeného signálu. Rakúšania a aj vodiči z iných štátov sú šikovní a rýchlo učia do Slovenských vodičov, čo sa ignorovať má a čo nie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prieskum preferencií: Prepad kotlebovcov pokračuje, Za ľudí poskočili nad čiaru

Pozrite si najnovší prieskum preferencií politických strán.

Komentár Zuzany Kepplovej

Očkovacia stratégia je dielo skazy

Strhla sa klasická východoeurópska lobovačka.


Už ste čítali?