Prečo nerobíme zákony a vyhlášky hneď na prvýkrát poriadne?

Autor: Jozef Drahovský | 23.2.2020 o 23:47 | Karma článku: 5,10 | Prečítané:  1018x

Neznalosť zákona neospravedlňuje, čo znamená, že každý občan by mal si každý nový zákon a vyhlášku naštudovať a zamyslieť sa, v ktorých detailoch sa ho týka.

Horšie je to, že predkladateľ zákona alebo  vyhlášky nie vždy sa nad svojim návrhom zamysli do detailu.  Potom sme svedkami stavu, že občan musí a je povinný rešpektovať zákony a vyhlášky do detailu a štátny zamestnanec - úradník alebo schvaľujúci  poslanec sa nemusí nad návrhom do detailu zamyslieť.

Napríklad  úplne obyčajná informačná dopravná značka platná od 1.4.2020
Vľavo je návrh od predkladateľa vyhlášky a vpravo je môj návrh.

Podľa značky vľavo je na diaľnici maximálna povolená rýchlosť 130 km/hod. všeobecne. Podľa značky vpravo je na diaľnici v obci  maximálna povolená rýchlosť 90 km/hod a len na diaľnici mimo obce je maximálna povolená rýchlosť 130 km/hod. tak ako to hovorí text zákona.


Záver:
Čo treba zmeniť aby navrhovatelia zákonov a vyhlášok si svoj návrh skontrolovali do detailu a zamysleli sa nad jeho uplatnením  v krajných možnostiach respektíve v krajných situáciách.


Disclaimer:
Autor tohto článku Jozef Drahovský - dopravný analytik, kandiduje v parlamentných voľbách za stranu Sloboda a Solidarita na predposlednom 148. mieste.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jeden deň niečo povie, na druhý to už neplatí. Premiér Igor Matovič

Je to pozostatok jeho opozičnej politiky, vraví Mesežnikov.


Už ste čítali?