Dvadsaťdva poschodový parkovací mrakodrap

Autor: Jozef Drahovský | 22.6.2006 o 11:26 | Karma článku: 10,01 | Prečítané:  3537x

Na Šancovej ulici dochádza k zrušeniu poslednej možnosti na zaparkovanie. Prezrádza to nové vodorovné dopravného značenia, ktoré z pravého pruhu trojprúdovej cestu od budovy YMCA po Račianske mýto, robí BUS pruh. Časť zvislého dopravného značenia už bola demontovaná a zrejme v najbližších dňoch bude osadené nové.

Znamená to, že tam bývajúci budú mať o problém viac. Kde zaparkovať. Pritom cela lokalita je prehustená výstavbou, pri ktorej sa nemyslelo na parkovanie bývajúcich a ani návštevníkov. V súčasnosti dochádza ku generačnej výmene obyvateľov. Čím ďalej, menej je starších obyvateľov bez aut a čím ďalej, viac je mladých obyvateľov s dvomi autami na rodinu. Večer je počet volných miest na zaparkovanie nie rovný nule, ale má zápornú hodnotu.

Do tohto všetkého má pribudnúť veľa nových obyvateľov, pravdepodobne s dvomi autami na rodinu z 22 poschodového mrakodrapu, ktorý je stavia pre budove YMCA. Nemám nič proti výškovým budovám, zhruba je mi jedno či je, alebo nie je v pamiatkovej zóne atd.

Čo sa mi nepáči je to že mesto, mestská časť, nerieši problém parkovania svojich občanov = voličov. Namiesto toho povoľuje výstavbu systémom, najprv sa ohlási 8 poschodová budova, kde v stavebnom konaní môžu dať námietky vlastníci, obyvatelia susedných objektov. Keď dôjde k schváleniu, tak sa vykoná ďalšie stavebné konanie a to len k malej zmene stavby pred dokončením. Z 8 poschodovej budovy je mrakodrap. K tejto zmene sa vlastníci, obyvatelia susedných objektov už nevyjadrujú. Ak protestujú a spisujú petície, tak sa na ne neprihliada.

Ako teraz riešiť exponenciálne sa zhoršujúcu možnosť parkovania v uvedenej lokalite? Napríklad: spraviť ďalšiu zmenu stavby pred dokončením, tento raz na dvadsaťdva poschodový parkovací mrakodrap. Alebo, že by inak?.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

VšZP nechce dôchodkyni preplatiť liek, bez ktorého by už bola polroka mŕtva

Dôchodkyňa a jej deti už za liek zaplatili desaťtisíce eur.


Už ste čítali?