Dvadsaťdva poschodový parkovací mrakodrap

Autor: Jozef Drahovský | 22.6.2006 o 11:26 | Karma článku: 10,01 | Prečítané:  3537x

Na Šancovej ulici dochádza k zrušeniu poslednej možnosti na zaparkovanie. Prezrádza to nové vodorovné dopravného značenia, ktoré z pravého pruhu trojprúdovej cestu od budovy YMCA po Račianske mýto, robí BUS pruh. Časť zvislého dopravného značenia už bola demontovaná a zrejme v najbližších dňoch bude osadené nové.

Znamená to, že tam bývajúci budú mať o problém viac. Kde zaparkovať. Pritom cela lokalita je prehustená výstavbou, pri ktorej sa nemyslelo na parkovanie bývajúcich a ani návštevníkov. V súčasnosti dochádza ku generačnej výmene obyvateľov. Čím ďalej, menej je starších obyvateľov bez aut a čím ďalej, viac je mladých obyvateľov s dvomi autami na rodinu. Večer je počet volných miest na zaparkovanie nie rovný nule, ale má zápornú hodnotu.

Do tohto všetkého má pribudnúť veľa nových obyvateľov, pravdepodobne s dvomi autami na rodinu z 22 poschodového mrakodrapu, ktorý je stavia pre budove YMCA. Nemám nič proti výškovým budovám, zhruba je mi jedno či je, alebo nie je v pamiatkovej zóne atd.

Čo sa mi nepáči je to že mesto, mestská časť, nerieši problém parkovania svojich občanov = voličov. Namiesto toho povoľuje výstavbu systémom, najprv sa ohlási 8 poschodová budova, kde v stavebnom konaní môžu dať námietky vlastníci, obyvatelia susedných objektov. Keď dôjde k schváleniu, tak sa vykoná ďalšie stavebné konanie a to len k malej zmene stavby pred dokončením. Z 8 poschodovej budovy je mrakodrap. K tejto zmene sa vlastníci, obyvatelia susedných objektov už nevyjadrujú. Ak protestujú a spisujú petície, tak sa na ne neprihliada.

Ako teraz riešiť exponenciálne sa zhoršujúcu možnosť parkovania v uvedenej lokalite? Napríklad: spraviť ďalšiu zmenu stavby pred dokončením, tento raz na dvadsaťdva poschodový parkovací mrakodrap. Alebo, že by inak?.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prieskum preferencií: Prepad kotlebovcov pokračuje, Za ľudí poskočili nad čiaru

Pozrite si najnovší prieskum preferencií politických strán.

Komentár Zuzany Kepplovej

Očkovacia stratégia je dielo skazy

Strhla sa klasická východoeurópska lobovačka.


Už ste čítali?