Plánuje SaS nejaké zmeny v doprave v prospech bežných vodičov?

Autor: Jozef Drahovský | 26.2.2020 o 23:45 | (upravené 26.2.2020 o 23:55) Karma článku: 6,34 | Prečítané:  2225x

Dostávam otázky,  že keď som už spolutvorca programu dopravy v strane Sloboda a Solidarita, či sú v ňom aj nejaké pozitívne zmeny prospech bežných vodičov. Moja odpoveď je nasledovná:

Je pravda, že program dopravy má veľa bodov a väčšina z nich sú nezáživné zmeny zákonov, ale nájdu sa aj také body, ktoré potešia nejedného vodiča. Z nich vyberám:

  • Zrušenie viazania evidenčného čísla vozidla na okres. Umožnenie pri odhlásení, alebo prepise vozidla uložiť tabuľky s evidenčným číslom do úschovy. Aby človek alebo organizácia mohla stále používať to isté evidenčné číslo vozidla.
  • Pri objektívnej zodpovednosti skrátime dvojročnú lehotu a niektorých prípadoch až trojročnú lehotu na zaslanie pokuty na maximálne jeden mesiac, aby to malo výchovný efekt. Lebo vtedy si vodič ešte priestupok pamätá a pri ďalšej jazde môže svoje konanie korigovať. Pokuta po dvoch rokoch, nie je nič iné len štátne výpalné.
  • S toľko diskutovaným povoleným množstvom alkoholu za volantom nebudeme experimentovať, ale nastavíme všetky veci podľa niekoľkoročnej skúsenosti z Rakúska, čim sa v tejto oblasti dostaneme na európsky štandard.
  • Jazda pod vplyvom drog predstavuje závažný problém. Lenže na Slovensku sme z toho spravili až hon na čarodejnice. Dnes sú na trhu  veľmi citlivé testy na drogy, ktoré dokážu prítomnosť drogy alebo lieku organizme aj po niekoľkých týždňoch a v niektorých prípadoch až mesiacoch. Pritom už nejde o koncentráciu, ktorá by mohla ovplyvniť vedenie vozidla. Ide o testy, ktoré boli pôvodne určené pre rodičov na testovanie svojich deti, či za predchádzajúce obdobie brali drogy. Lenže polícia začala tieto testy používať na cielené zadržiavanie vodičských oprávnení aj keď vie, že nejde o koncentrácie, ktoré by mohli ovplyvniť vedenie vozidla.
  • Prísnosť zákona chceme znížiť aj pri neplatnej technickej a emisnej kontrole, pokiaľ vozidlo nebolo používané v cestnej premávke.

 

Ak máte záujem preštudovať si všetky body z dopravy tak materiál je k dispozícii tu: https://www.sas.sk/detail/5773/55-doprava/obsah. Ak vás zaujíma celý program, všetky 1144 bodov, tak ten je tu:  https://www.sas.sk/detail/5496/nr-sr-2020/obsah

Záver:
Nezabudnite ísť voliť. Samozrejme, že hlas pre SaS by potešil, ale rozhodujúce je ísť voliť a vybrať si toho, komu ako tak dôverujete a na koho sa môžete obrátiť keď ničo potrebujete.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kam ísť na test, čo s pozitívnymi a čo bude s netestovanými? (otázky a odpovede)

Certifikát z plošného testovania na Covid-19 je vstupenkou do obchodov.

Píše Juraj Buzalka

S tyčinkou v nose tvoríme históriu

Politické spoločenstvo sa deje prostredníctvom rituálov.


Už ste čítali?