Malé potešenie pre vodičov v Bratislave

Autor: Jozef Drahovský | 28.6.2006 o 11:26 | Karma článku: 10,02 | Prečítané:  4155x

Prišlo mi niekoľko e-mailov a potvrdili mi to aj kolegovia, že na diaľničnom obchvate svietia elektronické dopravné značky definujúce maximálnu povolenú rýchlosť na 100 km/hod.

Elektronické dopravné značky, v tomto prípade obmedzujú rýchlosť na 60 km/hod v oboch pruhoch z dôvodu práce na ceste.Elektronické dopravné značky, v tomto prípade obmedzujú rýchlosť na 60 km/hod v oboch pruhoch z dôvodu práce na ceste.

Samozrejme, že nesvietia všade, ale len na úsekoch, kde je takáto rýchlosť vhodná. Ide síce o diaľnicu v meste, kde je štandardne povolená maximálna rýchlosť 80 km/hod, ale dopravnou značkou môže byt znížená, alebo zvýšenia. Viac o tom v staršom článku diaľnica v obci – výhody a nevýhody

Nejde o žiaden Slovenský vynález, takýto spôsob riadenia dopravy je bežný v európskych metropolách. Keď je premávka slabšia a sú vhodné poveternostné podmienky, tak sa rýchlosť zvyšuje. Ak sú na ceste problémy, alebo premávka zhustne, tak sa rýchlosť obmedzuje až do zastavenia. Niektoré mestá majú takéto dopravné značenia aj veľa kilometrov pred mestom a regulujú si dopravné vlny.

Upozornenie pre klasických bratislavských vodičov: pozerajte sa na aktuálne dopravné značky nad jazdným pruhom a neriaďte sa výhradne po pamäti. Niektorí vodiči si stále pamätajú, to že diaľnica končila a Bratislava začínala až na hrane Prístavného mosta a aj tak jazdia.

Zrejem po dlhšej stagnácii elektronického dopravného značenia v Bratislave, konečne začína fungovať, tak ako má.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?