Predbežné výsledky - nedeľná práca a nakupovanie v maloobchode

Autor: Jozef Drahovský | 25.5.2020 o 8:38 | Karma článku: 6,77 | Prečítané:  1910x

Predbežné výsledky môjho prieskumu o práci a nakupovaní v maloobchode počas nedele, ma zaskočili a hneď dva krát.

Prvé zaskočenie je v presne opačných výsledkoch než doteraz publikovali média na základe prieskumu nemenovanej agentúry. Tie prezentovali, že až štyri pätiny ľudí je za to, aby obchody zostali v nedeľu zatvorené, aby vláda prijala takéto opatrenie.

Z môjho doterajšieho prieskumu vyšlo, že len 16 percent opýtaných požaduje od vlády aby regulovala nedeľný predaj. Až 84 percent opýtaných je za to aby o otvorení / zatvorení obchodu rozhodovali predajcovia podľa záujmu zákazníkov.

 

Druhé zaskočenie je v tom, ako si  predstavujú realizáciu regulácie od štátu tí, ktorí ju požadujú. Predpokladal som, že najviac budú požadovať zákaz zamestnávania počas nedele, aby predavačky mohli byť doma s rodinami. Vlastníci nech si predávajú, ale bez zamestnancov.  Lenže skutočnosť je iná. Až 56 percent z nich, požaduje nie zákaz zamestnávania v nedeľu, ale zakázanie predaja v maloobchode, vrátane poskytovania služieb počas nedele.

 

Ak by sme sa mali riadiť vôľou 16 percent ľudí, ktorí požadujú od štátu reguláciu nedeľnej práce, tak v nedeľu by boli zatvorené nielen obchody, ale aj reštaurácie, kina, divadlá, múzeá, hrady, akvaparky, zábavné centrá a podobne.

 

Finálne výsledky budú zverejnené 1.6.2020

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo spája Kmotríka, Výboha či Trnku? Slabosť pre jeden biznis

Skupina najbohatších Slovákov má vyššie ambície ako kaviareň či reštauráciu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Covid sa medzi ľudmi bez domova šíri šialenou rýchlosťou

Prvá vlna ich minula, druhá udrela horšie.


Už ste čítali?