Majú mať policajti zakázané merať rýchlosť v nedeľu?

Autor: Jozef Drahovský | 21.6.2020 o 21:12 | Karma článku: 10,30 | Prečítané:  3671x

Status, ktorý v záujme rodín policajtov, požadoval zakázanie merania rýchlosti na cestách v nedeľu, som si prečítal na Facebooku.

 

Návrh zakázať zamestnávať zamestnancov v nedeľu za účelom maloobchodného predaja, aj to aj vtedy keď oni chcú pracovať, sa stal platformou na prezentáciu niektorých ľudí s návrhmi na najrôznejšie zákazy.

Po tom čo prvý prieskum, ktorý používali niektorí politici hovoril, že 80% ľudí požaduje zakázať maloobchodný predaj v nedeľu, som si spravil vlastný prieskum. Výsledky môjho prieskumu boli presne opačné a po ich publikovaní sa nesúhlasné reakcie dali očakávať. Reagovali prieskumné agentúry, ktoré nakoniec priznali, že záleží od jednoznačnosti textu položenej otázky a jej výkladu. Prieskumy vykonané v ďalších týždňoch už u žiadnej agentúry nepriniesli výsledok, ktorý by požadoval od vlády niečo zakazovať.

Môj prieskum mi priniesol nielen  čísla, ale aj množstvo mailov aj osobných rozhovorov na danú tému. Vyberám z nich jeden aktuálny:

Konečne sa otvoria nákupné centrá v nedeľu a budeme si môcť dohodnúť babskú jazdu, tak ako prv.

Sme tri kamarátky, s ktorých každá má rodinu a každá pracuje v maloobchode v režime dlhý a krátky týždeň, teda tak sme pracovali do vzniku pandémie a zatvorenia obchodov v nedeľu.

Spravidla druhú nedeľu v mesiaci, sme sa po omši stretávali v nákupnom centre na obede. Po spoločnom obede a káve nasledoval spoločný nákup oblečenia a doplnkov so vzájomným hodnotením. Po nákupoch prišlo na rad podľa okolností fitnes, wellness, kino a na záver odvoz domov autami zaparkovanými v nákupnom centre.   

Rozmýšľali  sme prečo mám niekto chce takéto trávenie nedele zakázať? Veď pracujeme v maloobchode. Pracujeme dve nedele do mesiaca a s deťmi sme spolu viacej ako tí, ktorí majú na rodinu len nedeľu, ale na nič zmysluplné sme neprišli.  

 

Ja len dodávam, že na nič zmysluplné ani nemohli dôjsť, lebo za zákazmi stojí niekoľko ľudí, ktorí, z vlastného ega potrebujú iným zakazovať a aj majú moc zakazovať. K tomu sa pridávajú ďalší, ktorým sa tiež páči zakazovanie a chcú aspoň čo to zakázať. Preto vznikol aj návrh zakázať meranie rýchlosti na cestách počas nedele.

Neviem, či mať potrebu niekomu niečo zakazovať je doteraz nepomenovaná diagnóza, alebo už má svoj názov, ale v poslednej dobre sa rozmohla, našťastie zasahuje len niekoľko percent populácie.

Na záver si dovolím citát z komentárov k televíznej debate o zákaze nakupovania v nedeľu:  
"Dobrí politici veci otvárajú, zveľaďujú, budujú a rozširujú. Zlá vláda a zlí politici veci zatvárajú, rušia a zakazujú..."

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo spája Kmotríka, Výboha či Trnku? Slabosť pre jeden biznis

Skupina najbohatších Slovákov má vyššie ambície ako kaviareň či reštauráciu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Covid sa medzi ľudmi bez domova šíri šialenou rýchlosťou

Prvá vlna ich minula, druhá udrela horšie.


Už ste čítali?