Dopravné obmedzenie v okolí Prístavného mosta - fotografie

Autor: Jozef Drahovský | 2.7.2006 o 18:18 | Karma článku: 12,18 | Prečítané:  11197x

Od soboty je zmena dopravy v okolí Prístavného mosta v Bratislave. Niektoré obmedzenia boli avizované. Celu trasu som si prešiel oboma smermi a pre názornosť spravil niekoľko fotografií a pripájam radu čo robiť, ak zabudnete včas odbočiť.

Smer do Petržalky má jedno jediné ale výrazné obmedzenie. Tým je uzatvorený zjazd z Prístavného mosta na Einsteinovu ulicu. Preto sa nedostanete do Petržalky na Dolnozemskú, nedostanete sa k Auparku, a Novému mostu (SNP) a ani na Panónsku cestu.


Obr. 1. Keď na diaľnici od Zlatých Pieskov smerom na Prístavný most zbadáte obmedzenie na 60 km/hod, tak je výhodnejšie ísť v ľavom pruhu.


Obr. 2 . Keď zbadáte výstražné tabule po oboch stranách diaľnice POZOR 900 metrov, treba hľadať jedinú dopravnú značku, s nákresom dopravnej situácie.


Obr. 3 . To modré vľavo je ona. V pravo ju nehľadajte, je len na ľavej strane diaľnice.


Obr. 4. To je ona.  Fotka je trochu rozmazaná, ale aj keby bola ostrá, nezískate z tabule výraznu hodnotnú informáciu.


Obr. 5. Nákladné autá musia ísť rovno. Majú zakázané odbočiť dole pred Prístavným mostom.


Obr. 6. Autá s nebezpečných nákladom pre vodu, musia odbočiť dole pred Prístavným mostom. Ak chcete ísť na začiatok Petržalky, alebo do Auparku, alebo do centra, tak je potrebné tu vpravo odbočiť z diaľnice. Dole sa dá pokračovať na kruhový objazd, pod Prístavný most, ísť cez Prístavnú ulicu na most Apollo, alebo ísť po Bajkalskej.


Obr. 7. Keď si všímate dopravné značky, tak zbadáte, že odbočka vpravo je zrušená.


Obr. 8. Odbočenie z Prístavného mosta na Einsteinovu je aj fyzicky zablokované pomocou smerovacích tabúl. Síce včera veľa vodičov pred odbočkou blikalo pravou smerovkou, ale zatiaľ tam nikto nevletel.


Obr. 9. Tu už každý pochopil, že na Einsteinovu neodbočí. Treba pokračovať ďalej. Potom máte dve možnosti. Na konci ísť smer Maďarsko a odzadu sa vrátiť do Petržalky, alebo ísť cez most Lafranconi, akoby do Zoo a tam sa odbočiť naspäť. V žiadnom prípade sa neotáčajte na diaľnici !


Smer z Petržalky by nemal byť obmedzený ale je. O tomto obmedzení nie je nikde informačná tabula. Väčšina vodičov, príde na toto obmedzenie až v pondelok ráno, keď pôjde do práce. Napríklad di biznis centier na Plynárenskej ulici.


Obr. 10 Zjazd z Prístavného mosta je bez informačných tabúl.


Obr. 11 Predsa jedna značka  je tam, ale nepovie vám, že pokiaľ nechcete ísť na Dolné Hony, musíte odbočiť vpravo. Keď chcete ísť do prístavu, Baumaxu,  alebo biznis centier, treba odbočiť vpravo! Potom ísť hore na mimo úrovňovú križovatku s Gagarinovou a tam sa otočiť naspäť.


Obr. 12. Keď zídete takmer ku kruhovému objazdu, môžete a musíte pokračovať v jazde smerom na Dolné Hony. Ak chcete ísť inam treba si prečítať text ku predchádzajúcemu obrázku.


Obr. 13. Zbytočne pozeráte, doľava sa nedostanete. Keď ste už tu, jediná možnosť je pokračovať až k prvej svetelnej križovatke, kde odbočiť vľavo a tam na vedľajšej ceste sa otočiť.


Smer do Petržalky cez most Apollo. Tu tiež je potrebné vedieť kam sa zaradiť. Nie je to tak, ako ste boli zvyknutí, treba ísť trochu naokolo.


Obr. 14. Nájazd z Bajkalskej na Prístavný most, odbočku do prístavu a na kruhový objazd pod Prístavným mostom. Ak chcete ísť do Petržalky treba byť v ľavom pruhu.


Obr. 15. Opakujem. Ak chcete ísť do Petržalky treba byť v ľavom pruhu. Pravý pruh ide na Prístavným most a tadiaľ sa dostanete len na diaľnicu do Maďarska/Rakúska (odzadu aj do Petržalky) a na most Lafranconi.


Obr. 16 Ak idete do Petržalky, pripravte sa na odbočenie vpravo, smer prístav.


Obr. 17. Smer Centrum, Prístav, teraz aj Petržalka


Obr. 18. Začiatok Prístavnej ulice.


Obr. 19. Križovatka Prístavnej ulice a odbočky k biznis centrám je zminimalizovaná, ale dá sa odbočiť vpravo. Odbočenie od biznis centier doľava je znemožnené, vpravo je dovolené.


Obr. 20. Prístavná ulica je od predchádzajúcej križovatky jednosmerná, ale v dvoch pruhoch.


Obr. 21. Križovatka s Košickou. V tomto smere bez zmeny, Opačný smer je zablokovaný.


Smer z Petržalky do Auparku. Zrejme veľa z vás čaká, že keď je zjazd z Prístavného mosta uzatvorený, tak z Petržalky sa do Auparku a Novy most (SNP) nedá dostať. Pravda je iná, lepšia, dostať sa dá po novej prípojke.


Obr. 22. Do Auparku sa držte v strednom pruhu a odbočte vpravo.


Obr. 23 Hneď je potrebné odbočiť doľava.


Obr. 24. Tu sa išlo rovno na zjazd z Prístavného mosta. Teraz je potrebné ísť viac vľavo, na novú prípojku.


Obr. 25 Po novej prípojke sa dostanete na Einsteinovu ulicu a môžete pokračovať k Auparku atd.

Podľa oznámenia, má byť táto výluka do konca leta. Prajem dostatok trpezlivosti a pohody, veď sú prázdniny.


Doplnene 6.7.2006
Už je tabula s nákresom výluky na oboch stranách diaľnice, ďalej pribudli informačné tabule na oboch stranách diaľnice „vjazd na Einsteinovu ulicu uzavretý“

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Kičura nevie vysvetliť úplatky, ani zametanie stôp

Kajetán Kičura je vo väzbe od apríla.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Nie, demokracia nie je diskusia (komentár)

Vláda má plné právo prikázať očkovanie proti covidu.


Už ste čítali?