Otvorenie D4R7 v úseku Holice - Podunajské Biskupice

Autor: Jozef Drahovský | 19.7.2020 o 22:51 | Karma článku: 9,27 | Prečítané:  4139x

Dnes 19.7.2020 bol otvorený nový úsek diaľnice, ktorý pomôže najmä Rovinke, Dunajskej Lužnej, Šamorínu a ďalším obciam v okolí.

Dostať sa naň je možné severne od obce Holice z križovatky cesty I/60 a III/1390, zo Šamorína sever z cesty II/503, zo Šamorína západ z cesty I/63.  Úsek ďalej prechádza križovatkou D4/R7 Ketelec a vychádza medzi Rovinkou a Podunajskými Biskupicami na cestu I/63, odkiaľ ide do Bratislavy o dvoch jazdných pruhoch.

 

Slávnostné otvorenie:

Očakával som, že slávnostného otvorenia sa zúčastní Minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal a zástupcovia zhotoviteľa a koncesionára. Prijemne ma prekvapili dvaja hostia a to pani Alžbeta Ožvaldová z Bratislavského samosprávneho kraja, ktorá dlhodobo bojovala za dopravné odľahčenie obcí na ceste prvej triedy číslo 63 a bývalý šéf rezortu dopravy Árpád Érsek.

Práve títo hostia signalizujú to, že nová vláda sa snaží zachovať kontinuitu vo výstavbe dopravnej infraštruktúry. Som rád, že nie sme svedkami toho čo sa dialo v minulosti, že nová vláda všetko predchádzajúce len rušila a zakazovala a z trucu robila všetko presne opačne, bez ohľadu na to či to bolo dobré alebo zlé.

 

Komentované fotografie:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Záver:
Vodičov zaujíma kedy bude dokončený úsek križovatka D4R7 Ketelec - predĺžená Bajkalská, nakoľko je to veľmi dôležitý úsek, ktorý predstavuje nový vjazd do mesta a dôjde k rozloženiu dopravného zaťaženia z jedného vstupného bodu na dva.  Ale aj súčasný stav citeľne odľahčí dopravné zaťaženie obcí na ceste I/63 od Holice až po Rovinku. Na D4 je rozostavených viacero problematických úsekov s neistými termínmi, o ktorých budem informovať postupne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo spája Kmotríka, Výboha či Trnku? Slabosť pre jeden biznis

Skupina najbohatších Slovákov má vyššie ambície ako kaviareň či reštauráciu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Covid sa medzi ľudmi bez domova šíri šialenou rýchlosťou

Prvá vlna ich minula, druhá udrela horšie.


Už ste čítali?