Prístavný most a náhradné trasy s odbočením na Bosákovu

Autor: Jozef Drahovský | 6.7.2006 o 4:00 | Karma článku: 10,88 | Prečítané:  6596x

Do satelitných fotografií som zakreslil, obvyklé aj obchádzkové trasy z dôvodu opravy zjazdu z Prístavného mosta. Keďže jedna z obchádzkových trás, sa mi zdá štvornásobne dlhšia ako ostaté. Zisťoval som u správcu komunikácie a dopravných inšpektorátoch, či by sa to dalo optimalizovať.

Satelitne fotografie sú zo servera http://maps.google.com. Základné trasy cez Prístavný most poznám a obchádzkové trasy som si tiež autom prešiel. Všetky sú zaznačené do fotografií červenou a zelenou farbou.


Obr. 1. Trasa zo stredu Prístavného mosta smerom k biznis centrám na Plynárenskej ulicu, konkrétne ku kruhovému objazdu. Červenou je obvyklá trasa, ktorá je momentálne zakázaná, tým, že je zakázané z Prístavného mosta zísť dole na kruhový objazd. Zelenou farbou náhradná trasa, otáčanie je v mimoúrovňovej križovatke Bajkalská/Gagarinova. Obchádzka je dlhšia asi o 500 metrov.


Obr. 2. Trasa zo severnej strany Prístavného mosta na Einsteinovu ulicu, napríklad do Auparku. Červenou farbou, je obvyklá trasa. Zelenou farbou je náhradná trasa, cez Prístavnú ulicu a most Apollo. Obchádzka je dlhšia asi o 500 metrov.


Obr. 3. Trasa zo severnej strany Prístavného mosta na Dolnozemskú ulicu - smer Južná časť Petržalky, Jarovce, Rusovce. Červenou farbou, je obvyklá trasa. Zelenou farbou je náhradná trasa, cez Prístavnú ulicu a most Apollo, ktorá je ako v predchádzajúcom prípade dlhšia asi o 500 metrov.


Obr. 3. Trasa zo severnej strany Prístavného mosta na Bosákovu  ulicu - smer Severná časť Petržalky. Červenou farbou, je obvyklá trasa, ktorá je zakázaná z dôvodu opravy zjazdu z prístavného mosta. Zelenou farbou je náhradná trasa, ktorá je cez Prístavnú ulicu a most Apollo, ďalej s otočkou na mimo úrovňovej križovatke Einsteinova/Panónska a návratom pod Prístavný most, odkiaľ je dovolené odbočiť na Bosákovu ulici. Táto obchádzka je poriadne dlhšia, sú  to asi 2 km.

Preto som zavolal na Magistrát, čo mohli by umožniť aspoň počas výluky zjazdu z Prístavného mosta, odbočenie na Bosákovu ulicu z mosta Apollo. Bolo mi povedané, že s tým uvažujú a majú po technickej stránke všetko potrebné, ale je to podmienené súhlasom Okresného dopravného inšpektorátu Bratislava 5. Volal som na inšpektorát ale tam sa mi zodpovedného človeka nepodarilo zastihnúť.


Obr. 4. Toto je môj návrh, ako by sa mohla riešiť dopravná situácia v mieste stretu zjazdu z Prístavného mosta (vpravo dole) s cestou od mosta Apollo (vľavo dole) s pokračovaním na Dolnozemskú cestu (hore) a odbočkou na Bosákovu ulici (hore vpravo). Vyžiadal by si to zmenu vodorovného značenia podľa nákresu a vzájomnou výmenu zvislých značiek. Hlavná cesta má byť na zjazde z Prístavného mosta a vedľajšia na príjazde od mosta Apollo. Momentálne je to opačne.

Ak si pamätáte, tak pred tým, než sa zakázalo odbočiť na Bosákovu ulicu, bolo tam veľa dopravných nehôd. Ja si osobne myslím, že práve z dôvodu nedomysleného dopravného značenia. Vjazd do križovatky s rôznymi rýchlosťami 60 km/hod od mosta Apollo, 40 km/hod od Prístavného mosta. Vedľajšia cesta, ktorá bola pokračovaním zjazdu z Prístavného mosta bola dvojprúdová, a na tejto museli vozidlá dávať prednosť, pre radujúcim sa vozidlám od mosta Apollo, ktoré vleteli do križovatky šesťdesiatkou.

Bohužiaľ dnes mám len zlé informácie. Tak ako si zodpovední nedali poradiť vtedy, tak si nadajú poradiť ani dnes. Dozvedel som sa že Okresný dopravný inšpektorát Bratislava 5, nevydal súhlas pre odbočenie na Bosákovu ulicu. Čo znamená, že žiadna úprava sa nevykoná a odbočenie na Bosákovu ulicu, bude aj počas výluky zjazdu z Prístavného mosta zakázané. Pravdepodobne s alibistického dôvodu, aby si vodiči znova nezvykli odbočovať z mosta Apollo na Bosákovu ulicu.


Doplnené

Podvečer 6.7.2006 mi prišiel e-mail aj so satelitnou fotografiou problematickej oblasti, spravenou pod iným uhlom, od blogera menom Pavel Škoda, ktorý ponúka ešte inú trasu obchádzky, za znemožnenie odbočenia na Bosákovu.


Obr. 5. Pavel Škoda: Ponúkam ešte jednu možnosť, ako sa dostať na Bosákovú z Apolla. Cez Dolnozemskú cestu a ulice Gettingova, Mamateyova, Šustekova.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prieskum preferencií: Prepad kotlebovcov pokračuje, Za ľudí poskočili nad čiaru

Pozrite si najnovší prieskum preferencií politických strán.

Komentár Zuzany Kepplovej

Očkovacia stratégia je dielo skazy

Strhla sa klasická východoeurópska lobovačka.


Už ste čítali?