Malá pochvala pre veľkú Národnú diaľničnú spoločnosť

Autor: Jozef Drahovský | 28.1.2021 o 11:24 | (upravené 28.1.2021 o 12:23) Karma článku: 4,62 | Prečítané:  1231x

V dnešnej dobe plnej stresu z pandémie, človek rieši podstatne dôležitejšie témy, ako kontrolovať dokedy má vozidlo platnú diaľničnú nálepku.

Preto ma dnes prekvapila SMS a aj e-mail od NDS, a.s. zo systému www.eznamka.sk, s informáciou, že tento mesiac (o 3 dni) mi končí platnosť diaľničnej známky na vozidlo.  Keby táto informácia neprišla, tak by som na svoju povinnosť v tomto strese, pravdepodobne zabudol.

Hneď som si sadol za počítač a diaľničnú známku na rok 2021 zakúpil. Pre ostatných odporúčam, pri zakupovaní diaľničnej známky zadať do formulára denne kontrolovanú e-mail adresu a číslo mobilného telefónu, aby ste mohli byť upozornení na koniec jej platnosti.

V roku 2021 sú možnosti platnosti a ceny diaľničnej známky pre SK nasledovné:

Ak kupujete diaľničnú známku v januári tak je výhodné kúpiť ročnú, ak inokedy tak 365 dňovú.

Ešte upozornenie pre vodičov na tému prívesné vozíky, na ktoré tiež treba diaľničnú známku. Dnes pre prívesný vozík stačí jedna známka viazaná na jeho EČV, nech ho ťaháte hociktorým ťažným vozidlom.

V minulosti sa lepila diaľničná nálepka pre prívesné vozíky na čelné sklo ťažného vozidla a do kupónu k nálepke sa písalo EČV prívesného vozíka. Ak ste vo firme mali jeden prívesný vozík a dve ťažné vozidlá, tak bolo treba kúpiť dve diaľničné známky pre prívesný vozík, pre každé ťažné vozidlo zvlášť.

Záver:
Vzor notifikácie zo systému Národnej diaľničnej spoločnosti,  by si mohli osvojiť aj iné inštitúcie a aj komerčné organizácie. Myslím si, že si aj osvoja, teda okrem tých, ktoré majú založený svoj biznis na pokutách a tešia sa keď občan na nejakú povinnosť zabudne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Mikas: Stojím za ústavom na kontrolu liečiv. Ani ja by som Sputnik zatiaľ nepovolil

Hlavný hygienik zažíva aj útoky od ľudí. Tvrdí, že frustráciu z pandémie chápe.

Dobré ráno

Dobré ráno: Koniec konšpirácií, Lučanský spáchal samovraždu

Čo hovorí správa špeciálnej komisie?

Komentár Zuzany Kepplovej

Koalícia urazených zúfalcov sa hlási

Túto vládu utrápia.


Už ste čítali?