Keď kruhový objazd nie je kruhový objazd

Autor: Jozef Drahovský | 17.7.2006 o 6:40 | Karma článku: 10,10 | Prečítané:  4960x

Občas sa stáva, že dopravné značky sa osadia navyše. Jeden z takýchto prípadov, je pri biznis centre Apollo v Bratislave.

Prv tu bola obyčajná križovatka. Ku koncu výstavby biznis centra Apollo bol vybudovaný kruhový objazd, ktorý spája ulicu Mlynské Nivy a Turčiansku ulicu. Systém dopravy je tu navrhnutý tak, aby vozidla z ulice Mlynských Nivy odbočujúce vpravo na Turčiansku ulicu, nemuseli zaťažovať kruhový objazd. Majú možnosť vojsť priamo do križovatky medzi Turčianskou ulicou a kruhovým objazdom. Lenže z ťažko odhadnuteľného dôvodu, podarilo sa aj takúto klasickú križovatku označiť značkou kruhový objazd.Popis obrázkov: V strede jedného smeru ulice Mlynské Nivy je ostrovček. Dole je dopravná značka C5c prikázaný smer, nad ňou je umiestnená dopravná značka C1 daj prednosť v jazde a dopravná značka C6 kruhový objazd. Toto dopravné značenie je v poriadku a označuje vjazd do skutočného kruhového objazdu. Na pravej strane cesty, čiastočne v korune stromu je dopravná značka C1 daj prednosť v jazde a pod ňou dopravná značka C6 kruhový objazd. Dopravná značka daj prednosť v jazde je v poriadku a má tam byť, ale dopravná značka kruhový objazd je na tomto mieste zmätočná a bolo by vhodne, odstrániť ju, alebo nahradiť dopravnou značkou C4b prikázaný smer jazdy (vpravo).

Vážený vodiči, ak vojdete do kruhového objazdu označeného dopravnou značkou C6 kruhový objazd, ktorý nie je kruhový, prípadne oválny, elipsovitý atd., ale hlavné je to, že sa v ňom nedá pokračovať v jazde v smere šípok (dokola), tak pravdepodobne, nie ste v kruhovom odjazde. V každom prípade dodržujte dopravnú značku C1 daj prednosť v jazde.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prieskum preferencií: Prepad kotlebovcov pokračuje, Za ľudí poskočili nad čiaru

Pozrite si najnovší prieskum preferencií politických strán.

Komentár Zuzany Kepplovej

Očkovacia stratégia je dielo skazy

Strhla sa klasická východoeurópska lobovačka.


Už ste čítali?