Veľká zmena v dopravných predpisoch príde presne o rok prvého apríla 2022

Autor: Jozef Drahovský | 1.4.2021 o 23:59 | (upravené 2.4.2021 o 0:17) Karma článku: 7,58 | Prečítané:  2602x

Prvá veľká zmena nastala  18.03.1939, keď sa začalo na Slovensku  jazdiť vpravo. Druhá veľká zmena nastane presne o rok 01.04.2022. Dúfam, že sa na ňu všetci správcovia ciest pripravia včas.

Od 01.04.2022 na Slovensku prestanú križovatky ukončovať platnosť príkazových a zákazových dopravných značiek, po novom regulačných dopravných značiek.

Každý príkaz alebo zákaz, ktorý má úsekovú platnosť, bude mať dopravnú značku, na ktorej začne platiť a dopravnú značku, na ktorej platnosť skonči. Takto označený úsek bude mať prednosť pred značkou začiatok a koniec obce, začiatok a koniec diaľnice a podobne.

V praxi sa to týka najmä dopravných značiek určujúcich maximálnu povolenú rýchlosť, zákaz predchádzania, zákaz státia, hlavná cesta a podobne.

Tieto zmeny sú z dôvodu príchodu vozidiel s automatickým rozpoznávaním dopravného značenia, ako predchodcu samojazdiacich vozidiel.

 

Ako si zmenu v dopravnom značení predstaviť?

 

Prečo o tom  píšem už rok dopredu?
Preto lebo táto zmena kladie veľké nároky na správcov ciest, ktorí musia prehodnotiť a zmeniť tisíce dopravných značiek. Tie musí niekto vyrobiť, osadiť a staré demontovať.

 

Záver:
Treba rozmýšľa dopredu. Včas sa na zmenu nachystať a nie čakať až do posledného dňa, keď nadobudne účinnosť príslušný paragraf 8/2009 Z. z. a 30/2020 Z. z. Lebo aj jedna zabudnutá dopravná značka dokáže zmeniť rýchlosť v nasledujúcej obci.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Mikas: Stojím za ústavom na kontrolu liečiv. Ani ja by som Sputnik zatiaľ nepovolil

Hlavný hygienik zažíva aj útoky od ľudí. Tvrdí, že frustráciu z pandémie chápe.

Dobré ráno

Dobré ráno: Koniec konšpirácií, Lučanský spáchal samovraždu

Čo hovorí správa špeciálnej komisie?

Komentár Zuzany Kepplovej

Koalícia urazených zúfalcov sa hlási

Túto vládu utrápia.


Už ste čítali?