Veľká zmena v dopravných predpisoch príde presne o rok prvého apríla 2022

Autor: Jozef Drahovský | 1.4.2021 o 23:59 | (upravené 2.4.2021 o 0:17) Karma článku: 8,42 | Prečítané:  2993x

Prvá veľká zmena nastala  18.03.1939, keď sa začalo na Slovensku  jazdiť vpravo. Druhá veľká zmena nastane presne o rok 01.04.2022. Dúfam, že sa na ňu všetci správcovia ciest pripravia včas.

Od 01.04.2022 na Slovensku prestanú križovatky ukončovať platnosť príkazových a zákazových dopravných značiek, po novom regulačných dopravných značiek.

Každý príkaz alebo zákaz, ktorý má úsekovú platnosť, bude mať dopravnú značku, na ktorej začne platiť a dopravnú značku, na ktorej platnosť skonči. Takto označený úsek bude mať prednosť pred značkou začiatok a koniec obce, začiatok a koniec diaľnice a podobne.

V praxi sa to týka najmä dopravných značiek určujúcich maximálnu povolenú rýchlosť, zákaz predchádzania, zákaz státia, hlavná cesta a podobne.

Tieto zmeny sú z dôvodu príchodu vozidiel s automatickým rozpoznávaním dopravného značenia, ako predchodcu samojazdiacich vozidiel.

 

Ako si zmenu v dopravnom značení predstaviť?

 

Prečo o tom  píšem už rok dopredu?
Preto lebo táto zmena kladie veľké nároky na správcov ciest, ktorí musia prehodnotiť a zmeniť tisíce dopravných značiek. Tie musí niekto vyrobiť, osadiť a staré demontovať.

 

Záver:
Treba rozmýšľa dopredu. Včas sa na zmenu nachystať a nie čakať až do posledného dňa, keď nadobudne účinnosť príslušný paragraf 8/2009 Z. z. a 30/2020 Z. z. Lebo aj jedna zabudnutá dopravná značka dokáže zmeniť rýchlosť v nasledujúcej obci.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Kičura nevie vysvetliť úplatky, ani zametanie stôp

Kajetán Kičura je vo väzbe od apríla.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Nie, demokracia nie je diskusia (komentár)

Vláda má plné právo prikázať očkovanie proti covidu.


Už ste čítali?