Nezodpovedne ponechané prenosne dopravné značenie spôsobuje chaos.

Autor: Jozef Drahovský | 14.8.2006 o 11:26 | Karma článku: 7,27 | Prečítané:  2710x

V Bratislave pri Zlatých Pieskoch, je po okrajoch cesty, už dlhšiu dobu rozmiestnené prenosné dopravné značenie, ktoré informuje vodičov, že dva jazdne pruhy prechádzajú vez šikanu doľava. Ale nie je to pravda.

Prenosné dopravné značenie rozmiestnili na pripravovanú akciu, ale nedotiahli to do konca. Časť dopravného značenia je na mieste, kde má byť a časť je rozmiestnená po okrajoch cesty. Lenže dopravné značky nechali otočené čelom, k prichádzajúcim vodičom a informujú ich o preraďovaní sa dvojice jazdných pruhov doľava, hoci k žiadnej zmene v jazdných pruhoch nedochádza. Ak by niektorý vodič idúci v ľavom jazdnom pruhu, uvedené dopravné značky poslúchol, nabúral by do stredového deliaceho pásu.

Domáci vodiči sú už zvyknutí na nezmysly v dopravnom značení a takéto značenie ignorujú. Horšie je, že mimo bratislavskí vodiči, nemajú šancu, ako rozoznať prenosné dopravné značenie, ktoré treba a ktoré sa nesmie dodržiavať a tak vznikajú zbytočné kolízie a zbytočné spomalenie dopravy.

Konanie spoločnosti ktorá vykonáva uvedenú stavebnú činnosť na/pri ceste hodnotím ako trestuhodnú nedbalosť. Keď dopravné značky nie sú aktuálne a vodiči sa nemajú podľa nich riadiť, tak musia byť zakryté, alebo otočené súbežne s jazdnou dráhou vozidiel a nie, čelom, k prichádzajúcim vozidlám. Zrejme uvedená spoločnosť šetrí peniaze na dvoch pracovníkov, ktorý pred začatím výluky pootáčajú všetky značky čelom k prichádzajúcim vozidlám a po skončený výluky opačne, tak aby vodičov mylne neinformovali.

Odporúčam dopravnému inšpektorátu kontrolovať a pokutovať nielen vodičov, ale aj konanie firiem, ktoré majú oprávnenie na používanie prenosného dopravného značenia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prieskum preferencií: Prepad kotlebovcov pokračuje, Za ľudí poskočili nad čiaru

Pozrite si najnovší prieskum preferencií politických strán.

Komentár Zuzany Kepplovej

Očkovacia stratégia je dielo skazy

Strhla sa klasická východoeurópska lobovačka.


Už ste čítali?