Miletičova - nedolámte si nohy

Autor: Jozef Drahovský | 20.9.2006 o 3:30 | Karma článku: 10,56 | Prečítané:  3760x

Rekonštrukcia Miletičovej ulice sa blíži k záveru, hoci sa po nej už jazdí. Autá to zvládajú ako tak, podstatne horšie sú na tom chodci. Podľa mňa sa malo ešte počkať.

Prišlo mi niekoľko e-mailov, z ktorých vyberám:

...Na Miletičke ešte bude veselo
Už sa tam udiali viaceré premaľovania, ale dve mi pripadajú najzaujímavejšie.
1. Miletičova smerom k Záhradníckej - jazdne pruhy pred križovatkou skrátili, takže už neostal priestor, aby bol pravý (kde je zástavka) súčasne aj odbočovacím doprava. Takže asi sa stane, že z ľavého pruhu sa bude odbočovať vpravo cez pruh, z ktorého môže MHD ísť aj rovno.
2. Mileticka smerom k Prievozskej -ľavý pruh skrátili, pravý konči až pri semaforoch. Pochopil som, že je to kvôli trolejbusom (a iným dlhým vozidlám), ktoré odbáčaju z Trenčianskej na Miletičovu (smerom k Záhradníckej). Roh križovatky je tam tak ostrý, že musia pri odbočovaní zájsť hlbšie do protismeru. Nepredpokladám, že budú vodiči na Miletičovej dodržiavať zastavenie tak skoro pred svetlami a nechápem, prečo radšej stavebne neupravia ten roh
....
Vydajte sa prosím na spojazdnenú Miletičovú a píšte a hlavne foťte ten galimatiaš, čo odovzdali pre verejnosť. Snáď si tam nedolámete nohy na nedokončených chodníkoch. Prechádzal som tadiaľ včera v podvečer. Nevedel som sa vynačudovať, že toto veľdielo chcú silomocou stoj čo stoj odovzdať 18.9. do užívania. Pozrite sa tam na to. S pozdravom ...

Zašiel som tam s fotoaparátom poobede 19.9.2006 a môžem predchádzajúce slová len potvrdiť.


Obr. 1. Miletičova od Prievozskej, tesne pred križovatkou s Trenčianskou. Podľa dopravného značenia je pokračovanie Miletičovej ulice uzatvorene pre všetkých okrem MHD.


Obr. 2. Pohľad od Trenčianskej. Hlavná cesta tu už nie je. Vyzerá to tak, že všetci budú môcť odbočiť aj vľavo.


Obr. 3. Pohľad na križovatku s Trenčianskou. Vodiči pozor ak chcete odbočiť vľavo treba zastaviť ďalej od semaforov, tak ako je vyznačené. Lebo autobus vychádzajúci z Trenčianskej ulice, vás naberie, alebo riadne zablokujete križovatku.


Obr. 4. Pokračovanie smerom k tržnici. Cesta hotová, chodníky nie.


Obr. 5. Pohľad z opačnej strany ako obr. 4. Zástavky MHD ešte nie sú dokončené.


Obr. 6. Problematická križovatka. kde nesedí zvislé a už premaľované vodorovné značenie. Podľa semaforu, zrejme má ísť o križovatku s preferenciu MHD. Semafor rovno, zelená šípka vpravo cez BUS pruh, ktorý má byť riadení signálmi pre električku. Ak sa riadenie nastaví zmysluplne, možno to aj bude fungovať, ale treba zosúladiť aj zvislé dopravné značenie. Necháme sa prekvapiť.


Obr. 7. Prvé prekvapenie je už tu. Podľa vyrezaných žľabov pre detekciu vozidla, bude musieť vodič BUSu zájsť až do polovice prechodu pre chodcov, aby si ho elektronika križovatky všimla. Lenže pritom už bude za semaformi a nebude vidieť kedy môže v jazde pokračovať. Tak ako jeden z čitateľov napísal: ešte bude veselo.


Obr. 8. Veľa Bratislavčanov nevie po kom nesie Miletičova ulica meno. Preto ponukám voči predchádzajúcim  dohadom a stále meniacim sa stavom, aspoň jednu istú informáciu. Ulica nesie meno po významnom srbskom publicistovi a politikovi. Zrejme to je ten pravý dôvod, prečo ide o ulicu s najväčšou publicitou na Slovensku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prieskum preferencií: Prepad kotlebovcov pokračuje, Za ľudí poskočili nad čiaru

Pozrite si najnovší prieskum preferencií politických strán.

Komentár Zuzany Kepplovej

Očkovacia stratégia je dielo skazy

Strhla sa klasická východoeurópska lobovačka.


Už ste čítali?