Automobilový slalom

Autor: Jozef Drahovský | 22.9.2006 o 14:39 | Karma článku: 8,23 | Prečítané:  2967x

Na diaľnici cez odstavný pruh ma predbehlo auto, vzápätí prešlo do ľavého pruhu a predbehlo auto predo mnou a takýmto slalomom sa mi stratilo z dohľadu. Takmer každý vodič si rád dupne na plyn a má chuť vyskúšať si čo dokáže. Lenže dokazovanie si svojich schopností za plnej premávky je hazard nielen s vlastným zdravím, ale aj zo zdravím a životom ostatných účastníkov cestnej premávky. Ja si tiež rád dupnem na plyn a skúšam čo dokážem, ale

nerobím to na verejných komunikáciách za plnej premávky, ale na to určených miestach, kde nie je obmedzená rýchlosť, nepohybujú sa tam iná auta a chodci. Na dokazovanie svojich schopností alebo predvádzanie sa, treba mať zabezpečený úsek mimo verejnej dopravy, kde je technická a lekárska pomoc, jednoducho všetko čo na poriadne preteky patrí, vrátane divákov a rozhodcov.

Jedna z možností, kde si môže obyčajný vodič takto zajazdiť, bude túto sobotu a nedeľu na letisku v Bratislave. Môžete si zajazdiť na uzatvorenom okruhu automobilový slalom na svojom aute, alebo na zapožičanom BMW Z4 3.0 Coupé s výkonom 265 koní.

O čo menej patrí automobilový slalom na cesty za plnej premávky o to viac patrí na športové podujatia.

Som vďačný človeku s menom Ing. Vladimír FRIEDL, ktorý túto akciu zo svojím tímom organizuje za to, že si na nej môže zajazdiť aj bežný vodič bez pretekárskej licencie a rovnako som vďačný všetkým, ktorý si radi dupnú na plyn až po podlahu, práve na takýchto akciách a nie v bežnej cestnej premávke.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

VšZP nechce dôchodkyni preplatiť liek, bez ktorého by už bola polroka mŕtva

Dôchodkyňa a jej deti už za liek zaplatili desaťtisíce eur.


Už ste čítali?