Zákaz fajčiť s kombináciou WiFi Free Zone

Autor: Jozef Drahovský | 7.10.2006 o 9:03 | Karma článku: 10,02 | Prečítané:  4323x

Nedávno som sa zastavil v kaviarni, kde sa občas zastavím, ale zvyčajne sa zdržím iba chvíľu.  Tento raz som zostal dlhšie aj s väčšou objednávkou, lebo na stole bolo na stole malé  prekvapenie v označení kaviarne.

V prvom kole som si objednal mrazenú kávu a povolenie odfotografovať označenie časti kaviarne, ktoré bolo umiestnená na každom stole. Asi po jednej minúte prišiel zodpovedný vedúci s mrazenou kávou, ktorým mi súčasne dovolil odfotografovať uvedené označenie.

Spýtal som sa, čo viedlo majiteľa k takejto zmene, ktorú ako nefajčiar s notebookom veľmi vítam. Odpoveď bola v tom význame, že mali kontrolu, ktorá okrem iné konštatovala že nemajú vyhradenú časť pre nefajčiarov, ale žiadne konkrétne alebo ideové riešenie kontrola nenavrhla. Tak zašli sa poradiť za známymi v iných kaviarňach a dospeli k tomuto riešeniu ako je teraz. Fajčiarska časť je bližšie k hale odkiaľ je vzduch odsávaný, v strede je služobný priestor kde sa pripravujú nápoje a z druhej strany je nefajčiarska časť kaviarne. Zhodnotil som, že veľmi jednoduché a účelné riešenie. Ďalej som sa zaujímal, či sa zmenil záujem hosti. Predpokladali, že nefajčiarska časť bude zívať prázdnotou, ale opak je pravdou.

Nie som za absolútny zákaz fajčenia, tak ako sa to deje v iných štátoch, ale som za to aby obe skupiny fajčiari aj nefajčiari mali vytvorené adekvátne prostredie, kde sa budú cítiť príjemne.

Uvedená kaviareň sa nachádza na prvom poschodí nákupného centra Aupark.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prieskum preferencií: Prepad kotlebovcov pokračuje, Za ľudí poskočili nad čiaru

Pozrite si najnovší prieskum preferencií politických strán.

Komentár Zuzany Kepplovej

Očkovacia stratégia je dielo skazy

Strhla sa klasická východoeurópska lobovačka.


Už ste čítali?