Ignorovanie ...

Autor: Jozef Drahovský | 21.10.2006 o 16:15 | Karma článku: 9,90 | Prečítané:  2742x

Na chaos pri rozkopávkach si Bratislavčania zvykli, na nezmyselné dopravné značenie počas rozkopávok si zvykli tiež a to, že po skončení rozkopávok nie je dopravné značenie v poriadku im tiež nevadí, lebo vzhľadom na podmienky si  zvykli jazdiť po pamäti. Má to jednu chybičku krásy ktorou je to, že do Bratislavy príde vodič, ktorý sa riadi podľa dopravných značiek.

Jeden z príkladov kedy ani po takmer roku od rozkopávky, nie je dopravné značenie uvedené do poriadku, je Vajnorská ulica, tesne pred križovatkou s ulicou Odbojárov.


Obr. 1. Pravý pruh počas rozkopávky neexistoval a ani sa nedalo odbočiť vpravo. Po čase bolo umožnené odbočiť vpravo, ale rovno zákaz naďalej trval. Dopravné značenie v tomto stave zotrvalo až do dnes. Poviete si je tam toho. Máte pravdu Bratislavčania si takéto značenie nevšímajú.


Obr. 2. Križovatka s ulicou Odbojárov. Ste na hlavnej alebo máte dať  prednosť vozidlám prichádzajúcim z ulice vpravo ? Zrejme mi odpoviete kto to kedy videl v Bratislave dávať prednosť vozidlám idúcim z pravej strany. Však ani na sídlisku kde dopravných značiek niet, si nikto nedovolí vystrčiť nos v T križovatke, že má prednosť, lebo vchádza do križovatky z pravej strany.  Máte pravdu Bratislavčania prednosť vozidlám prichádzajúcim z pravej strany  prednosť nedávajú, pokiaľ na dotyčnej križovatke nezažili búračku.


Obr. 3. Detailný pohľad na dopravná značku pred križovatkou. Vy ktorý radi lúštite hádanky iste uhádnete, že ide o dopravnú značku D1a hlavná cesta. Lenže vodič počas jazdy by nemal lúštiť hádanky.


Obr. 4. Pohľad z druhej strany. Túto fotografiu som spravil preventívne. Lebo v Karlovej Vsi sa ma zodpovedný pracovník opýtal či je na fotkách vidieť aj pohľad z druhej strany. Požiadavke som vyhovel, ale bohužiaľ dodnes rozpadávajúca dopravná značka nebola opravená a to chýba  len jedna skrutka s podložkou a maticou. Tu zrejme nič nechýba, bude stačiť len rebrík a nožnice.


Obr. 5. Ak by ste nevedeli kde sa nachádza predmetná križovatka. Tak na druhej strany Vajnorskej ulice stojí táto budova.


Obr. 6. Ak neviete čo je to za budovu tak prinášam priblíženie vchodu do budovy. Ak ani toto vám nič nehovorí tak si pozrite nasledujúci obrázok pri maximálnom zväčšení.


Obr. 7. Áno je to budova Okresného Riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave III.

Viem že na všímanie si vecí okolo seba treba mat dobrý postreh a obzvlášť dobrý postreh treba mať pri jazde autom. Myslím si však, že až tak dobrý postreh netreba na kontrolu či stavebná firma odovzdala dopravnú komunikáciu vrátane dopravného značenia v takom stave, aký určoval projekt, ktorý je súčasťou stavebného povolenia a kolaudácie. Jednoducho v tomto prípade nejde o postreh, ale o zodpovednú kontrolu dopravného značenia vrátane fotodokumentácie, ktorá sa v Bratislave a zrejme ani inde na Slovensku nerobí.


Doplnené:

Niekoľko dní po zverejnení článku, bolo uvedené dopravné značenie uvedené do súladu so skutočnosťou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prieskum preferencií: Prepad kotlebovcov pokračuje, Za ľudí poskočili nad čiaru

Pozrite si najnovší prieskum preferencií politických strán.

Komentár Zuzany Kepplovej

Očkovacia stratégia je dielo skazy

Strhla sa klasická východoeurópska lobovačka.


Už ste čítali?