Jednosmernoobojsmerná Žižkova ulica

Autor: Jozef Drahovský | 14.11.2006 o 11:40 | Karma článku: 9,66 | Prečítané:  3904x

V Bratislave asi každý pozná tri vežiaky pri tuneli, pod hradom. Od Rybárskeho cechu vedie k nim Žižkova ulica. Najprv to bola obojsmerná ulica, potom počas rozširovania jazdných pruhov na nábreží to bola chvíľu jednosmerná a teraz stav nedomyslený.

Na túto situáciu som bol upozornený mojim známym, ktorý tadiaľ zvyčajne nejazdí, okrem návštevy jednej inštitúcie raz ročne. Zrejme obyvatelia v uvedenej lokalite majú zaužívané dopravné zvyky, ale cudzí vodič nemá šancu dozvedieť sa ich. Preto bez riadneho dopravného značenia tam vznikajú kolízie a zbytočné zdržanie. Stĺpy na dopravné značky tam sú, dopravné značky stačí len namonotovať.


Obr. 1. Môj známy išiel od budovy pri troch vežiakov  smerom k Rybárskemu cechu. Žiadna dopravná značka nehovorila, že sa tak ísť nemá.


Obr. 2. Lenže pokračovanie cesty tak ako ju poznal už neexistuje.  Cesta je zrušená, ale našťastie je vzorne označená značkou zákaz vjazdu a zábranou s červenými a bielymi pruhmi za ktorou je betónový blok. Je to od nedávneho rozšírenia jazdných pruhov na nábreží. Pravdepodobne tu budú nasledovať ďalšie stavebné úpravy.


Obr. 3. Pokračoval mierne vľavo do úzkej uličky o ktorej si pamätal, že donedávna bola len jednosmerná a v opačnom smere. Ale teraz tam aspon z jeho strany dopravné značky neboli. Keď bol v jej prostriedku, prišlo vozidlo v protismere, ktorého si vodič pravdepodobne pamätal, že to je jednosmerná ulica a v jeho smere, zrejme preto sa dožadoval svojej prednosti. Tak zostali chvíľu zablokovaní. Otočiť sa nedalo, navyše z oboch strán prišli ďalšie autá.


Obr. 4. Lenže keď som tam bol o niekoľko dní fotografovať, tak tam nebola dopravná značka, ktorá by hovorila, že ide o jednosmernú ulicu. Vidieť že Bratislavčania jazdia po pamäti.


Obr. 5. Naozaj tento kúsok cesty je pre dve vozidlá úzky, navyše okolo je hustý porast a plot, takže sa dá iba vycúvať.


Obr. 6. (podklad z GoogleMaps) Aj keď je zrejme, že tam bude ďalšia výstavba, bolo by vhodne uvedenú situáciu po dopravnej stránke riešiť, napríklad osadením značiek D7 Prednosť pred protiidúcimi vozidlami a B34 Prednosť protiidúcich vozidiel a predĺžiť zákaz státia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prieskum preferencií: Prepad kotlebovcov pokračuje, Za ľudí poskočili nad čiaru

Pozrite si najnovší prieskum preferencií politických strán.

Komentár Zuzany Kepplovej

Očkovacia stratégia je dielo skazy

Strhla sa klasická východoeurópska lobovačka.


Už ste čítali?