Aká rýchlosť je definovaná v nasledujúcej situácii ?

Autor: Jozef Drahovský | 28.11.2006 o 23:50 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  2562x

Odpoveď na otázku čitateľa.

Chcel by som sa opýtať na akom úseku platí obmedzená rýchlosť vyznačená na tomto obrázku?
xxx555


Obr. 1. Zadanie

Z položenej otázky a uvedeného obrázku usudzujem, že ide o cestu na Slovensku a mimo obce. Ďalej sa domnievam, že žiadna z nakreslených ciest nie je poľná alebo lesná cesta a hovoríme o vozidle, ktoré nemá inak obmedzenú rýchlosť.

Potom by malo platiť v oboch smeroch nasledovné obmedzenie maximálnej povolenej rýchlosti: Od počiatočnej križovatky po značku B27a s údajom 40 je 90 km/hod. Od značky B27a s údajom 40 po ďalšiu križovatku je 40 km/hod a od križovatky ďalej je znova 90 km/hod.

Po praktickej stránke je rýchlosť obmedzená len na úsekoch B.

V prípade, že v strede obrázku je odbočka, ktorú možno charakterizovať ako poľná alebo lesná cesta, tak obmedzenie rýchlosti je na úsekoch A.

Pritom sa opieram o ZÁKON č. 315/1996 Z. z. z 20. septembra 1996 o premávke na pozemných komunikáciách, konkrétne: § 2 Vymedzenie pojmov, písmeno s) križovatkou miesto, v ktorom sa cesty pretínajú alebo spájajú; za križovatku sa nepovažuje vyústenie poľnej cesty ani lesnej cesty na inú cestu. a Vyhlášku Ministerstva vnútra Slovenskej republiky č. 225/2004 Z. z. z 29. marca 2004, ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia zákona Národnej rady Slovenskej republiky o premávke na pozemných komunikáciách v znení neskorších predpisov, konkrétne: Dopravné značky a dopravné zariadenia (k § 61 ods. 8 zákona), § 5, (12) Zákaz, obmedzenie alebo príkaz vyplývajúci z príslušnej zvislej dopravnej značky sa končí na najbližšej križovatke, ak nie je skôr skončený inak.

Ak ide o otázku z testu tak je to chyták, ak o reálnu situáciu tak niečo nedomysleli.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prieskum preferencií: Prepad kotlebovcov pokračuje, Za ľudí poskočili nad čiaru

Pozrite si najnovší prieskum preferencií politických strán.

Komentár Zuzany Kepplovej

Očkovacia stratégia je dielo skazy

Strhla sa klasická východoeurópska lobovačka.


Už ste čítali?