Aká rýchlosť je definovaná v nasledujúcej situácii ?

Autor: Jozef Drahovský | 28.11.2006 o 23:50 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  2561x

Odpoveď na otázku čitateľa.

Chcel by som sa opýtať na akom úseku platí obmedzená rýchlosť vyznačená na tomto obrázku?
xxx555


Obr. 1. Zadanie

Z položenej otázky a uvedeného obrázku usudzujem, že ide o cestu na Slovensku a mimo obce. Ďalej sa domnievam, že žiadna z nakreslených ciest nie je poľná alebo lesná cesta a hovoríme o vozidle, ktoré nemá inak obmedzenú rýchlosť.

Potom by malo platiť v oboch smeroch nasledovné obmedzenie maximálnej povolenej rýchlosti: Od počiatočnej križovatky po značku B27a s údajom 40 je 90 km/hod. Od značky B27a s údajom 40 po ďalšiu križovatku je 40 km/hod a od križovatky ďalej je znova 90 km/hod.

Po praktickej stránke je rýchlosť obmedzená len na úsekoch B.

V prípade, že v strede obrázku je odbočka, ktorú možno charakterizovať ako poľná alebo lesná cesta, tak obmedzenie rýchlosti je na úsekoch A.

Pritom sa opieram o ZÁKON č. 315/1996 Z. z. z 20. septembra 1996 o premávke na pozemných komunikáciách, konkrétne: § 2 Vymedzenie pojmov, písmeno s) križovatkou miesto, v ktorom sa cesty pretínajú alebo spájajú; za križovatku sa nepovažuje vyústenie poľnej cesty ani lesnej cesty na inú cestu. a Vyhlášku Ministerstva vnútra Slovenskej republiky č. 225/2004 Z. z. z 29. marca 2004, ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia zákona Národnej rady Slovenskej republiky o premávke na pozemných komunikáciách v znení neskorších predpisov, konkrétne: Dopravné značky a dopravné zariadenia (k § 61 ods. 8 zákona), § 5, (12) Zákaz, obmedzenie alebo príkaz vyplývajúci z príslušnej zvislej dopravnej značky sa končí na najbližšej križovatke, ak nie je skôr skončený inak.

Ak ide o otázku z testu tak je to chyták, ak o reálnu situáciu tak niečo nedomysleli.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

VšZP nechce dôchodkyni preplatiť liek, bez ktorého by už bola polroka mŕtva

Dôchodkyňa a jej deti už za liek zaplatili desaťtisíce eur.


Už ste čítali?