Účelové využitie volebného moratória v komunálnych voľbách

Autor: Jozef Drahovský | 1.12.2006 o 11:11 | Karma článku: 6,37 | Prečítané:  2442x

Termín komunálnych volieb sa nezadržateľne blíži. Z titulu stupňujúcej sa aktivity známych aj úplne neznámych politikov je neprehliadnuteľný. Veď ide o možnosť dostať sa k rozhodovaniu o nemalých peniazoch a osudoch obcí, navyše bez výraznej kontroly.

 www.statistics.sk
Časť kandidujúcich síce má svoje internetové stránky s aktuálnymi sľubmi, bohužiaľ bez možnosti diskusie. Navyše ani u jedného kandidáta, ktorý bol zvolený minulé volebné obdobie, som nenašiel zoznam minulovolebných sľubov, aby sa dalo porovnať, čo z toho sa zrealizovalo a čo zostalo len sľubmi. Politika ktorý na svojej internetovej stránke vedie viac rokov verejné diskutuje s ľuďmi, odpovedá im na položené otázky a snaží sa pomáhať riešiť  ich problémy je nemožné nájsť. Mám z toho pocit, že sľúbia čokoľvek...

Malá perlička na záver. Pri voľbách do NR SR bolo zrušené volebné moratórium čo považujem za rozumný krok, ktorého význam je zrejmý teraz pri komunálnych voľbách, kde dvojdňové volebné moratórium zrušené nebolo a ako ukázali predchádzajúce voľby v Petržalke, existuje spôsob, ktorý umožňuje jednoducho odpísať ľubovoľného kandidáta. Stačí si objednať lietadlo s transparentom na jeho podporu a počas volebného moratória spraviť niekoľko preletov nad príslušnou obcou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prieskum preferencií: Prepad kotlebovcov pokračuje, Za ľudí poskočili nad čiaru

Pozrite si najnovší prieskum preferencií politických strán.

Komentár Zuzany Kepplovej

Očkovacia stratégia je dielo skazy

Strhla sa klasická východoeurópska lobovačka.


Už ste čítali?