Mienkotvorné slovenské denníky

Autor: Jozef Drahovský | 1.12.2006 o 23:42 | Karma článku: 9,85 | Prečítané:  4485x

Občas čítam odborné a štatistické štúdie, ktoré hovoria o počte novín a časopisov predávaných na Slovensku, pričom zhodnocujú význam a čítanosť jednotlivých periodík. Vždy takéto štúdie posudzujem z nadhľadu v závislosti od toho kto ich vypracoval a na koho objednávku, ale našiel som iný rukolapný dôkaz, ktoré denníky sú na Slovensku mienkotvorné.

Dnes podvečer som sa bol prejsť. Na jednom novinovom stánku kúsok od miesta kde som odfotil svoju prvú fotografiu zverejnenú na blogu, ma upútal fixkou napísaný informačný plagát. Na jednom papieri formátu A4 na ležato, boli uvedené informácie z dvoch navzájom konkurenčných denníkov. Konkrétne: PRAVDA - Vianočná kuchárka, ceny energii pre domácnosť, povinná výbava os. áut. SME (aj Wall Street journal) - Voľby, zoznam kandidátov na starostov 17 mestských častí. Keďže bolo zrejmé, že takýto rukou písaný plagát dvoch navzájom konkurenčných denníkov si neobjednal ani jeden z nich, pristavil som sa.


Pri kúpe SME som prehodil niekoľko viet s predávajúcim a dozvedel sa, že sám od seba poskytuje takéto informácie. Vyberá to čo ľudí môže momentálne najviac zaujať a podľa všetkého si kupujúci na takúto nadštandardnú službu zvykli. Samozrejme, že to nerobí z čistej lásky k uvedením denníkom, ale s legitímnym cieľom vyššieho obratu.

Zaujímal som sa o to, či je v stánku aj iná denná tlač. Rozhliadol som sa a boli tam aj iné denníky, ale podľa všetkého, neboli natoľko pre bežných čitateľov / kupujúcich zaujímavé alebo hodnoverné, aby stálo za námahu vytvoriť o nich informačných plagát. Takže gratulujem denníku Pravda a Sme, že ich považujú za mienkotvorné aj ľudia, ktorí nie sú zaťažení profesionálnymi štúdiami alebo solidárnosťou k svojmu vydavateľovi.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prieskum preferencií: Prepad kotlebovcov pokračuje, Za ľudí poskočili nad čiaru

Pozrite si najnovší prieskum preferencií politických strán.

Komentár Zuzany Kepplovej

Očkovacia stratégia je dielo skazy

Strhla sa klasická východoeurópska lobovačka.


Už ste čítali?