Keď chodci šetria čas na úkor vlastného života

Autor: Jozef Drahovský | 7.12.2006 o 0:23 | Karma článku: 10,64 | Prečítané:  2975x

Včera krátko po 15-tej hodine som zhodou okolnosti išiel okolo NBS v Bratislave. Nakladali tam do sanitky chodca, ktorý si skrátil ... rozmýšľam, čo si vlastne skrátil? cestu, zdravie, život?

Zrejme si chcel skrátiť cestu na druhú stranu ulice Imricha Karvaša, ale nepodarilo sa. Uvedená ulica býva od 15-tej do 18-tej riadne vyťažená, ale prejsť cez ňu mimo prechodu pre chodcov je nebezpečné aj doobeda. Má šesť jazdných pruhov. Tri pruhy pre električky a tri pruhy pre autá. Chodec zaznamenal v skracovaní len 50 percentný úspech. Úspešne si skrátil cestu cez tri jazdné pruhy, ale potom skočil rovno pod prichádzajúce osobné auto.

Vážení chodci, ak si chcete niečo skracovať, skúste sa zamyslieť, čo si vlastne chcete skrátiť, či cestu, z jednej strany cesty na druhu, alebo zdravie, pripadne aj to najcennejšie čo mate – život. Treba počítať s tým, že nie vždy sa všetko podarí tak ako chcete.

Asi 30 sekúnd chôdze od miesta nešťastia je priechod pre chodcov. Myslím si, že je lepšie minúť 30 sekúnd na prechádzku k priechodu pre chodcov a 30 sekúnd prechádzkou naspäť, ako si pre 60 sekúnd skrátiť život o niekoľko rokov.


doplnené 18.12.2006

Dnes som videl na Markíze dokument 112 a bol práve aj z tejto nehody. Pri nehode som rozmýšľal nad tým, či zelené auto do ktorého naskočil kameraman so zvukárom a odišlo v tesnom závese za sanitkou, patrilo relácii 112. Teraz viem že áno a je zaujímavé poznať situáciu na vlastné oči a aj z TV. Môžem len konštatovať, že uvedená relácia 112 skutočne zobrazila skutočnosť bez prifarbovania, presne takú aká bola.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prieskum preferencií: Prepad kotlebovcov pokračuje, Za ľudí poskočili nad čiaru

Pozrite si najnovší prieskum preferencií politických strán.

Komentár Zuzany Kepplovej

Očkovacia stratégia je dielo skazy

Strhla sa klasická východoeurópska lobovačka.


Už ste čítali?