Kto je dopravná obsluha?

Autor: Jozef Drahovský | 30.1.2007 o 22:35 | Karma článku: 10,02 | Prečítané:  25040x

Odpoveď na otázku čitateľa.

Dobrý deň.
Prosím, mohli by ste mi napísať, ak viete, čo zákon rozumie pod pojmom "dopravná obsluha"? Pod domom nám neustále v zákaze parkujú ľudia, čo tvrdia, že sú dopravná obsluha, pretože v  okolí pracujú... obyvatelia potom nemajú kde parkovať.. V pripadne, že nie sú podľa zákona dopravná obsluha, dá sa proti nim nejako zakročiť (okrem vyfučania pneumatík)?

Dopravnú obsluhu definuje vyhláška MV SR č. 225/2004 Z. z. nasledovne:

(12) Dodatková tabuľka s nápisom Len dopravná obsluha obmedzuje platnosť značky, pod ktorou je umiestnená, na vozidlá zabezpečujúce zásobovanie alebo opravárenské, údržbárske, komunálne a podobné služby, na vozidlá s  označením č. O 1 alebo č. O 3, na vozidlá taxislužby a  na vozidlá, ktorých vodiči, prípadne prevádzkovatelia majú v miestach za značkou bydlisko, sídlo alebo garáž; pre tieto vozidlá neplatí značka, pod ktorou je umiestnená dodatková tabuľka s nápisom Okrem dopravnej obsluhy.

Z vyššie uvedeného je zrejmé, že tam bývajúci a tam pracujúci, respektíve ich vozidlá, majú rovnaké oprávnenie. Legálnym riešením nie je vyfučanie pneumatík, ale zakúpenie si vyhradeného parkovacieho miesta.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Takmer ju vyliečil z rakoviny. VšZP aj tak odmieta liek žene preplatiť

Dôchodkyňa a jej deti už za liek zaplatili desaťtisíce eur.


Už ste čítali?