Na chodcov sa zabúda

Autor: Jozef Drahovský | 8.2.2007 o 23:28 | Karma článku: 9,12 | Prečítané:  2476x

Dnes som spravil niekoľko fotografií z pohľadu chodcov, na časti Vazovovej ulici v Bratislave. Chodím tadiaľ veľa rokov a dovolím si povedať, že posledných 10 rokov je chodník bez zmien k lepšiemu.


Obr. 1. Vazovova ulica smerom od Radlinského k Bumentálskej ulici. Chodník je dosť široký a vojdú aj odstavené autá aj chodci. Až na jednu maličkosť.


Obr. 2. Tá maličkosť je jama po strome, ktorá bráni chodcom v chôdzi, najmä pokiaľ je tam zaparkované auto.


Obr. 3. Iste niekoho napadne veď dajme odtiahnuť  auto a problém je vyriešený. Možno tak uvažuje viacero ľudí, najmä zodpovedných. Ale pokiaľ ma pamäť neklame, tak viac ako desať rokov tam strom nie je. Pritom vpravo od chodníka je trávnatá plocha kde je stromov viacero a nie je dôvod zasadiť do jamy nový strom. Keď tam ešte stál, neraz sa stalo, že študenti utekajúci z električky skončili na ňom.


Obr. 4. Toto je jama po strome o 5 metrov skôr. Tu nie je odstavené auto ako o kúsok ďalej, ale aj tak si chodci musia dávať pozor. Keď sa nepozeráte pod nohy a neočakávane stúpite do jamy, tak sa s veľkou pravdepodobnosťou rozpleštíte a nebudete mať ani možnosť nadávať na zaparkované auto a jeho vodiča. V okolí sa robila rekonštrukcia vozovky viac raz, ale na chodník a chodcov sa nejako pozabudlo.

Toto fotografovanie malo zaujímavú dohru. Keď som prešiel k svojmu zaparkovanému auto asi 100 metrov odtiaľ, dobehla ma jedna pani. Vypytovala sa prečo som fotografoval jej auto, aký mám na to dôvod a oprávnenie. Odpovedal som je pravdivo, že fotografujem veci, ktoré súvisia s dopravou. Na to zmenila tón a zdôvodňovala prečo tam nechala odstavené auto, že bola v inštitúcii oproti. Ubezpečil som ju, že som nefotografoval jej auto s cieľom pokuty a ani ukradnutia. Vysvetlil som jej, že som fotografoval jamy na chodníku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.


Už ste čítali?