Kadiaľ z Karlovej Vsi na Devín?

Autor: Jozef Drahovský | 11.2.2007 o 23:23 | Karma článku: 10,34 | Prečítané:  3185x

Spravil som takmer školácku chybu pri odbočovaní z Karloveskej ulice na Devínsku cestu. Chybu som spravil v tom, že som sa riadil zvislým dopravným značením, ktoré ako je zvykom na Slovensku, odporuje samé sebe.


Obr. 1. Pred križovatkou Karloveská ulica / Devínska cesta. To zelene sú svetlá na semaforoch keď vozidlá majú voľný smer. To pruhované, krížom cez vozovku je priechod pre chodcov a to o paličke, je chodec, ktorý si myslí že chodci majú na priechode pre chodcov vždy prednosť. Ale nie na to chcem poukázať. Všimnite si zvislé dopravné značenie D53 (jazdné pruhy pred križovatkou) na ľavej aj pravej strane cesty.


Obr. 2. Práve podľa tejto dopravnej značky D53 som sa riadil a odbočil na Devínsku cestu na prvom možnom mieste.


Obr. 3. Lenže odbočil som do zákazu odbočenia a následného zákazu vjazdu okrem MHD. Najprv som chcel zastaviť, ale rozbehnuté vozidlo za mnou ma presvedčilo, že to nie je rozumný nápad a cúvanie do križovatky je tiež hazard. Preto som prešiel cez odbočku, ktorá je vyhradená len pre MHD.


Obr. 4. Správne som mal odbočiť až tu, na druhej odbočke v poradí. Teraz už viem. Bohužiaľ nedbalo zrealizované dopravné značenie poplietlo nielen mňa, ale uvádza do omylu viacero vodičov. Pritom zákon o premávke na pozemných komunikáciách nehovorí, čo v prípade ak má rozpor zvislé dopravné značenie samé so sebou. Pozná len rozpor vodorovného a zvislého dopravného značenia, kde má vyššiu váhu práve zvisle dopravné značenie.


Obr. 5. Pritom by stačilo len tak málo. Poriadne zrealizovať dopravnú značku D53 a je po tomto probléme. Lenže to by niekto kompetentný musel rozmýšľať a chcieť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Vzťahový nadštandard Slovenska a Česka čakajú vážne strestesty

Obnovenie virtuality hranice je isteže fajn a krásne.

Advokátov, o ktorých polícia nevedela, mal Kočner viac

Šabík ku kauze motákov vypovedal len nedávno.


Už ste čítali?