Aupark Bratislava - pokračovanie chaotického dopravného značenia

Autor: Jozef Drahovský | 30.3.2007 o 16:36 | Karma článku: 7,86 | Prečítané:  3868x

V pondelok som uverejnil článok o vyberaní pokút pri Auparku. Dnes satelitné snímky so zakreslením ciest dopĺňam aj o fotografie dopravného značenia.

Jediná zmena za týždeň je tá, že tam nepostávali policajti, inak nič. Síce je tu ďalšia zmena, ale  nie za týždeň ale približne za rok. Voči roku 2006 nastala zmena v tom, že v križovatke pri výjazde smerom k Starému mostu, zmenili dopravné značenie z hlavnej cesty na ktorej ste prednosť nemali za značku daj prednosť v jazde.


Obr. 1. Keď sa dostanete na parkovisko tak môžete ísť len vpravo smerom k Auparku. Rovno alebo vľavo nesmiete, iba ak si risknete pokutu čo je na Slovensku najmä pri takomto značení celkom bežne.


Obr. 2. Ak chcete ísť do McDonaldu tak ktorým smerom? Vľavo alebo vpravo?


Obr. 3. Tak do McDonaldu? Vľavo alebo vpravo?


Obr. 4. Rozhodli ste sa ísť do McDonaldu vľavo? Nerobte to!  Pred križovatkou je značka prikázaný smer vpravo. Vľavo sa síce za riskovania pokuty dá ísť, tak ako to ukazuje predchádzajúci tabula McDonaldu, ale stávajú tam stoja policajti a inkasujú. Ak si myslite že pred vozidlami prichádzajúcim zľava máte prednosť a môžete vojsť do križovatky. Taktiež to nerobte! Nie že by ste prednosť nemali, ale vozidlá idúce zľava ju spravidla na tejto križovatke nedávajú a nedávajú ich ani vtedy keď tam stoja policajti.


Obr. 5. Pohľad na križovatku zľava. Tesne pred križovatkou je prechod pre chodcov. Tu vodiči vzorne dávajú prednosť chodcom, ale keď prejdú prechodom tak zabudnú na značku daj prednosť umiestnenú pred prechodom. Preto by bol vhodnejšie, keby značka daj prednosť v jazde bola umiestnené o stĺp neskôr.


Obr. 6. Vjazd do kruhového objazdu od benzínovej pumpy pri Auparku. Stále si myslíte, že na vonkajšie záchytné parkovisko sa dá legálne dostať od kruhového objazdu?

P.S. Aby ste nezabudli v Auparku je momentálne pozoruhodná výstav dinosaurov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Stĺpček Petra Schutza

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.

Minúta po minúte: Situácia v Česku sa zlepšuje

Celkovo sa na Slovensku koronavírusom nakazilo viac ako 103-tisíc ľudí.


Už ste čítali?