Aupark Bratislava - dopravné značenie je už v poriadku

Autor: Jozef Drahovský | 8.4.2007 o 22:48 | Karma článku: 7,39 | Prečítané:  2871x

Keď som zaviezol mládež na koncert skupiny Tokio Hotel, zastavil som sa na kávu v Auparku. Okrem zaujímavej výstavy dinosaurov som si všimol, že dopravné značenie, ktoré som v predchádzajúcich článkoch pred týždňom kritizoval, je zmenené. Prinášam niekoľko fotografií z dnešného dňa s komentárom.


Obr. 1. Tu na stĺpiku vpravo bola dopravná značka prikázaný smer vpravo, ktorá znemožňovala dostať sa na ľavú časť záchytného parkoviska. Ta značka je tam aj teraz, ale otočená tak má byť. Je určená pre vozidlá prichádzajúce z pravej stravy. Chybou nebolo osadenie značky, ale jej nesprávne natočenie.


Obr. 2. Pre názornosť pridávam pohľad z pravej strany. Prikázaný smer vpravo zabezpečuje aby vodič nešiel vľavo, do protismeru príjazdu na parkovisko. Jej pootočenie o 90 stupňov okolo vertikálnej osi, spôsobilo výraznú zmenu významu značky.


Obr. 3. Mätúca šípka, ktorá navádzala vodičov odbočiť do McDonaldu vľavo, je už zakrytá.


Obr. 4. Značka daj prednosť v jazde je posunutá z prechodu pre chodcov na ďalší stĺpik na hranici križovatky.


Obr. 5. Chvíľu som si počkal a pozoroval správanie vodičov. Všetci zastali a dali prednosť podľa dopravného značenia. Správne a viditeľné umiestnenie dopravnej značky je dôležitejšie než sa na prvý pohľad zdá.


Obr. 6. Všimol som si, že sa nad riešením dopravy zamysleli a spravil viac, než len odstránenie kritizovaných nedostatkov. Vzorovo označili ostrovčeky okolo ktorých sa otáčajú autobusy, vozidlá stavby a vozidlá idúce do a z McDonaldu, a to nielen dopravnými značkami, ale aj koridory jednoznačné vyznačili červenobielou fóliou.

Som rád, že zodpovední pracovníci v krátkom čase zareagovali a dali dopravne značenie v Auparku do poriadku.Keďže v úvode, som sa zmienil o skupine Tokio Hotel, tak pridávam fotografiu ako to vyzeralo pri vstupnej bráne.


Obr. 7. Tlačenica trošku väčšieho rozsahu, než akú som predpokladal. Organizátori zrejme z bezpečnostného dôvodu púšťali ľudí po skupinkách. Sprevádzali ich pomalým krokom až dovnútra, pričom dávali pozor aby neutekali, takmer ako v škole, respektíve adekvátne veku faniniek.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Stĺpček Petra Schutza

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.

Minúta po minúte: Situácia v Česku sa zlepšuje

Celkovo sa na Slovensku koronavírusom nakazilo viac ako 103-tisíc ľudí.


Už ste čítali?