Tridsiatka na diaľnici v Bratislave?

Autor: Jozef Drahovský | 10.4.2007 o 22:28 | Karma článku: 11,68 | Prečítané:  4456x

Včera večer som išiel po diaľničnom moste Lafranconi. Nad pravým, pruhom svietila tridsiatka. Áno čítate dobre číslica tridsať, respektíve 30 v červenom kruhu. Rozmýšľam čo sa stalo, že v pravom pruhu na diaľnici obmedzili rýchlosť na 30 km/hod.


Obr. 1. Šťastie, že môj spolujazdec mal pripravenú kameru ako vždy. Nad pravým pruhom svietila číslica 30 v červenom kruhu, ktorá podľa mňa bezdôvodne obmedzovala rýchlosť.


Obr. 2. Detail premennej dopravnej značky. Rozmýšľam prečo znížili rýchlosť práve na 30 km/hod. Pre istotu sa znovu pozerám na značku, síce pod trochu iným uhlom, ale znovu.


Obr. 3. Ale čoby obmedzili rýchlosť, naopak ju zvýšili na 90 km/hod. Rýchlo idúce auta ma utvrdzujú v tom , že rýchlosť určite nie je znížená na 30 km/hod, ale naopak zvýšená na 90 km/hod.


Obr. 4. Detail premennej dopravnej značky. Po chvíli ma napadá, že tam by nemala svietiť číslica 30 a ani číslica 90. Lebo konštrukciu takéhoto panelu ako tak poznám a sú na ňom len číslice 40, 60, 80 a 100. Síce som minule kritizoval, že by premenným dopravným značením mohli jemnejšie určovať rýchlosť, konkrétne  po násobkoch 10 km/hod, ale pripadá mi takmer nepravdepodobné, že by tak rýchlo zareagoval dodávateľ.


Obr. 5. Dnes sa celá situácia vyjasnila. Žiadne obmedzenie alebo zvýšenie rýchlosti, len šlendriánskym spôsobom označili neskolaudované premenné dopravné značenie.
Pri minulej kolaudácii si dali viac záležať na označení nefunkčnosti, to dnešné označenie je cez deň ako tak vidieť, ale pohľad v noci je úplne iný.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Takmer ju vyliečil z rakoviny. VšZP aj tak odmieta liek žene preplatiť

Dôchodkyňa a jej deti už za liek zaplatili desaťtisíce eur.


Už ste čítali?