Vodiči ignorujte ignorovanie dopravného značenia

Autor: Jozef Drahovský | 11.4.2007 o 8:08 | Karma článku: 10,43 | Prečítané:  3377x

Táto výzva platí najmä pre zahraničných vodičov prechádzajúcich most Lafranconi smerom na Brno. Ale pozor, niečo čo je určené na ignorovanie, ignorovať treba naďalej.

Na konci mosta Lafranconi, presnejšie v strede medzi odbočkou na Karlovú Ves a pokračovaním diaľnice na Brno stálo auto so zahraničnou značkou. Vodič aj spolujazdec neveriacky pozerali do mapy a hore na značku D34b, ako keby nikdy nevideli zelené tabule používane na diaľnici, odborne nazývané návesť pred križovatkou.

Na druhý deň, som si pozrel uvedené dopravné značenie a došlo mi, prečo boli z toho tak vyjavení. Veď posúďte sami, ako by ste sa cítili v úlohe vodiča z cudziny, ktorý ide cez Bratislavu prvý raz, povedzme z Budapešti do Brna.


Obr. 1. Prvá informácia. V ľavom pruhu sa dá ísť do Brna a pravý odbočuje na Devín a Karlovu Ves.


Obr. 2 . Druhá informácia. Smer do Brna platí, ale na Devin, Patrónku a Karlovu Ves sa doprava ísť nedá.


Obr. 3. Tretia informácia, z ktorej sa dozvedeli, že sa nedá ísť ani na Brno,  zrejme cudzincom vyrazila dych. Preto tak neveriacky pozerali na tabulu pred sebou. Keby som bol cudzinec, tiež by som nevedel čo si mám myslieť.

Našťastie v Bratislave jazdím po pamäti a viem, že uvedené dopravné značenie ešte nie je skolaudované a zrejme preto je preškrtnuté. Príčina tohto chaosu je zrejmá. Zodpovední nespravili svoju prácu zodpovedne. Ak chceli oznámiť, že dopravná značka neplatí, tak ju mali zakryť alebo preškrtnúť celú veľkým X a nie škrtať jednotlivé ciele, tak ako sa to robí pri obchádzkach prípadne dočasných zákazoch odbočenia.

Preto upozorňujem najmä zahraničných vodičov: Ignorujte ignorovanie dopravného značenia, ale pozor, neignorujte ignorovanie dopravného značenia o ktorom som písal včeraInak vitajte na Slovensku!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Vzťahový nadštandard Slovenska a Česka čakajú vážne strestesty

Obnovenie virtuality hranice je isteže fajn a krásne.

Advokátov, o ktorých polícia nevedela, mal Kočner viac

Šabík ku kauze motákov vypovedal len nedávno.


Už ste čítali?